teleporady
Podstawowa Opieka Zdrowotna

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Dla dzieci i dorosłych

Zespół lekarzy:

lek. med. Elżbieta Kiera, specjalista medycyny rodzinnej
lek. med. Ewa Szweda, specjalista medycyny rodzinnej, geriatra 
lek. med. Martyna Zygmuntowska, specjalista chorób wewnętrznych, geriatra
lek. med. Aneta Sikorska, specjalista medycyny rodzinnej
lek. med. Joanna Machura, specjalista chorób dzieci
lek. med. Anna Kret, pediatra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lek. med. Ana Stuglik
lek. med. Lidia Słowik-Gomułka

 

 

 

 

SKORZYSTAJ Z E-REJESTRACJI Zarezerwuj termin wizyty TUTAJ (Wybierz z listy: EMC - Katowice)

 

INFORMUJEMY, ŻE REALIZUJEMY SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 - W TYM DAL DZIECI 5-11 LAT szczegóły: TUTAJ

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej to miejsce, do którego trafiają pacjenci z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Tutaj zwykle następuje pierwsze diagnoza. Lekarze oraz pielęgniarki zapewniają kompleksową, ogólną pomoc medyczną zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Do zadań Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Katowicach należą m.in.: świadczenia zdrowotne, profilaktyczne, diagnostyczne, lecznicze, rehabilitacyjne i pielęgnacyjne z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej, chorób wewnętrznych i pediatrii. W ramach POZ lekarze zlecają badania diagnostyczne, ustalają stosowne leczenie i kierują pacjentów do innych poradni specjalistycznych wymagających skierowania.

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej NFZ zobowiązani są również do edukacji pacjentów w zakresie profilaktyki chorób m.in. płuc, układu krążenia czy cukrzycy oraz propagują zdrowy tryb życia. 

Do lekarza przyjmującego w ramach poradni podstawowej opieki zdrowotnej może zgłosić się każda osoba, która zauważa u siebie problemy zdrowotne. Po wstępnym wywiadzie medycznym i badaniu stanu pacjenta lekarz dokonuje diagnozy i kieruje całym procesem leczenia. Lekarz POZ udziela pacjentowi wszelkich informacji na temat jego stanu zdrowia, odpowiada na pytania oraz w jasny i zrozumiały sposób wyjaśnia decyzje dotyczące podjętego sposobu leczenia.

Zabiegamy o to, aby każda wizyta w naszej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej odbywała się w miłej i spokojnej atmosferze. Zapewniamy komfortowe i intymne warunki do przeprowadzania badań oraz konsultacji z lekarzami. Nasi lekarze mają doświadczenie w pracy z dziećmi, dlatego najmłodsi pacjenci będą się tutaj czuć spokojnie i swobodnie.

 

UWAGA! Realizujemy projekty bezpłatnej rehabilitacji dla osób aktywnych zawodowo w wieku 40-65 lat mieszkających na terenie woj. śląskiego (układ krążenia, układ kostno-stawowy, układ oddechowy). Szczegółowa informacja: tel.: 661 300 275   Szybka ścieżka: TUTAJ 

Informacja i rejestracja

Przychodnia EMC Silesia jest czynna w godzinach od 7.00 do 18.30
" "