teleporady
Usuwanie nowotworów Echolaserem

Usuwanie nowotworów Echolaserem

W Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu odbył się pierwszy zabieg na mięśniaku macicy z zastosowaniem Echolasera.

Zabieg wykonał dr n. med. Tomasz Sędziak chirurg onkolog, który posiada bardzo duże doświadczenie w zabiegach Echolaserem. Wykonał 200 zabiegów Echolaserem w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu. 

Zabieg trwał zaledwie 10 minut w sposób mikroinwazyjny, przezskórnie dzięki czemu pacjentka, która czuła się bardzo dobrze po zabiegu, mogła następnego dnia opuścić szpital. Jest to duży przełom w leczeniu mięśniaków macicy ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, minimalną interwencje chirurgiczną bez otwierania powłok brzusznych i bardzo krótki czas zabiegu przy dużej skuteczności zabiegu.

W Szpitalu EuroMediCare - jako pierwszym w Polsce - nowotwory są usuwane przy użyciu Echolasera. Urządzenie sprawdza się zarówno w terapii zmian złośliwych jak i niezłośliwych. Innowacyjna technologia pozwala na skuteczne i precyzyjne zniszczenie guza podczas krótkiego, bezbolesnego zabiegu. 

Echolaser, produkowany przez włoską firmę Elesta, wykorzystuje technologię ultradźwiękową oraz laser wielokanałowy. Zabieg polega na wprowadzaniu energii lasera bezpośrednio do zmienionej chorobowo tkanki i zniszczeniu jej. Kontrola USG umożliwia monitorowanie położenia aplikatorów światła laserowego. Urządzenie jest wykorzystywane w szpitalach Europy Zachodniej.

 

>> Zobacz wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii małoinwazyjnej w Szpitalu EuroMediCare

 

Ośrodki referencyjne w Europie:

Włochy

Wkrótce do tej grupy dołączą:

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tej nowoczesnej metodzie leczenia guzów tkanek miękkich, który został zrealizowany przez TVP3 Wrocław: https://wroclaw.tvp.pl/2717929/zdrowiej

 

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas konsultacji z chirurgiem onkologiem. Aby umówić się na konsultację zadzwoń na numer: +48 661 300 405

Izabela Leonik

Izabela Leonik – koordynator

" "