teleporady
Chirurgia onkologiczna

Chirurgia onkologiczna

W naszym Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej:

GINEKOLOGICZNE

radykalne usunięcie narządu płciowego drogą laparotomii i laparoskopii ze wskazań onkologicznych,
limfadenektomia miedniczna  i okołoaortalna w nowotworach kobiecych,
operacje cytroredukcji chirurgicznej w przypadkach nowotworu złośliwego jajnika,
radykalne usunięcie sromu wraz z węzłami chłonnymi pachwinowo-udowymi,
laparoskopowe usunięcie mięśniaków macicy, trzonu macicy (LASH), całej macicy (TLH),
laparoskopowe usunięcie przydatków, zmian w jajnikach, zaawansowanej endometriozy,

Zabiegi wykonuje:

dr n. med. Marcin Jędryka

specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, adiunkt Katedry i Kliniki Onkologii Ginekologicznej AM we Wrocławiu, asystent w Oddziale Ginekologii Onkologicznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

CHIRURGICZNE

operacje raka jelita grubego
operacje odbytu

Zabiegi wykonują: 

lek. Marek Skoczylas

specjalista chirurgii ogólnej. Na co dzień zajmuje się głównie chirurgią laparoskopową oraz endoskopią przewodu pokarmowego. Przeprowadza również diagnostykę i leczenie chorób proktologicznych. Posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej.  Współpracował z Oddziałem Chirurgii Ogólnej, a następnie z Zakładem Chirurgii Endoskopowej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu, pracował także w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W Szpitalu EuroMediCare obejmuje stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Endoskopowej oraz Kierownika Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego.

lek. Krzysztof Paśko

Specjalista chirurgii ogólnej. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu przepuklin brzusznych i pachwinowych. Przeprowadza chirurgiczne leczenie kamienicy nerkowej – z uwzględnieniem metod laparoskopowych. Zajmuje się operacjami hemoroidów oraz chorób odbytu i jelita grubego. Świadczy usługi w zakresie diagnostyki i zabiegów endoskopowych: wykonuje m.in. gastroskopię i kolonoskopię, przeprowadza również operacje żylaków kończyn dolnych. Pracował w Oddziale Chirurgii Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. W Szpitalu EuroMediCare obejmuje stanowisko dyrektora medycznego oraz zastępcy ordynatora oddziału chirurgii.

ONKOLOGICZNE

nowotwory łagodne i złośliwe piersi
czerniak złośliwy skóry
nowotwory złośliwe skóry
nowotwory łagodne i złośliwe tkanek miękkich
nowotwory tarczycy

Zabiegi wykonują:

dr n. med. Leszek Wojciechowski

Specjalizuje się w chirurgii onkologicznej, w tym w badaniu i usuwaniu zmian skórnych.  w 1986 r. zakończył specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a w 1993 r. specjalizację II stopnia z chirurgii onkologicznej. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych obroną rozprawy doktorskiej pt.”Badanie immunologiczne czerniaka złośliwego skóry w aspekcie potencjalnego zagrożenia przerzutami do węzłów chłonnych”. Pracował na oddziale onkologicznym w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym przy pl. Hirszfelda we Wrocławiu, gdzie pełnił funkcję z-cy ordynatora Chirurgii. Przebywał na dwuletnim kontrakcie w Ibn Sina Hospital w Sirt w Libii, na oddziale chirurgicznym.

lek. Wiesław Tupikowski

Specjalizuje się w chirurgii onkologicznej i ogólnej. Przeprowadza konsultacje onkologiczne z diagnostyką i leczeniem nowotworów łagodnych i złośliwych piersi, jamy brzusznej, tarczycy, skóry.

dr n. med. Beata Wojtczak

Specjalista chirurgii ogólnej, endokrynolog. Zajmuje się głównie diagnostyką schorzeń tarczycy i przytarczyc, USG, biopsjami aspiracyjnymi cienkoigłowymi tarczycy. Posiada duże doświadczenie w chirurgicznym leczeniu wola nawrotowego oraz schorzeń nowotworowych gruczołu tarczowego. Zajmuje się leczeniem zachowawczym i chirurgicznym schorzeń tarczycy i przytarczyc oraz operacjami tarczycy z użyciem neuromonitoringu nerwów krtaniowych. Adiunkt w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, w której uzyskała specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej.   w 2006 roku obroniła doktorat dotyczący chirurgicznego leczenia schorzeń gruczołu tarczowego. Jako pierwsza na Dolnym Śląsku wprowadziła zastosowanie neuromonitoringu nerwów krtaniowych podczas operacji tarczycy. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Międzynarodowej Grupy ds. Neuromonitoringu.

Prof. dr hab. med. Krzysztof Kaliszewski

Specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej. Od 15 lat zajmuję się chirurgią endokrynologiczną. Wykonuje operacje tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, nowotworów przewodu pokarmowego, a także operacje z zakresu chirurgii ogólnej (przepukliny, żylaki). Szczególne zainteresowania to diagnostyka i leczenie nowotworów gruczołu tarczowego. Na co dzień pracuje jako adiunkt w I Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

dr n. med. Waldemar Balcerzak

Specjalista chirurgii ogólnej. Od 30 lat zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczymi chorób tarczycy. Zakres zabiegów dotyczących nowotworów tarczycy obejmuje całkowite usunięcie gruczołu tarczowego wraz z układem chłonnym przedtchawiczym Jeżeli jest konieczność, wykonuje również usunięcie węzłów bocznych szyi. W ciągu pracy zawodowej wykonał ponad 3000 zabiegów częściowej lub całkowitej resekcji tarczycy.

 

Skontaktuj się z nami.

 

Informacja i rejestracja

" "