teleporady
Laparoskopowe leczenie przepukliny

Laparoskopowe leczenie przepukliny

Skuteczny sposób na uciążliwy problem!


Słowo „przepuklina” u większości osób budzi wyjątkowo niemiłe skojarzenia. Zazwyczaj oznacza dla nich ból, problemy z normalnym funkcjonowaniem, a jedynym skutecznym rozwiązaniem, które przychodzi do głowy, jest interwencja chirurga. Przepuklina to rzeczywiście niebezpieczna przypadłość, która wyjątkowo utrudnia codzienne życie, a nieleczona może doprowadzić do dramatycznych konsekwencji. Istnieją jednak nowoczesne, skuteczne sposoby na szybkie poradzenie sobie z tą dolegliwością.

CZYM JEST PRZEPUKLINA

Jednym z najczęstszych miejsc powstawania przepuklin jest pachwina. Tego typu przepuklina jest nazywana przepukliną pachwinową. Są to zmiany chorobowe polegające na przedostaniu się zawartości jamy brzusznej przez otwory w jej powłokach. W przypadku przepukliny pachwinowej zawartość jamy brzusznej wydostaje się bezpośrednio pod skórę przez kanał pachwinowy. Poza pachwinami, przepukliny najczęściej powstają w okolicach pępka, kanałów udowych. Możemy być na nie narażeni również po operacjach w obrębie jamy brzusznej. Przepuklina może tworzyć się w rozległych bliznach pooperacyjnych.

Najczęściej zawartość przepuklin stanowi tkanka tłuszczowa, jednak wraz z powiększaniem się przepukliny jej zawartością może być sieć czyli tłuszcz węwnątrzbrzuszny oraz jelita. Bywa, że w obrębie przepukliny znajdowane są również pęcherz moczowy, wyrostek robaczkowy,  jajnik z jajowodem.

OBJAWY PRZEPUKLINY

Pojawienie się przepukliny wiąże się z charakterystycznymi, nieprzyjemnymi objawami. Są to:

  • powiększające się uwypuklenie w miejscu powstania przepukliny
  • uporczywy, niekiedy trudny do zniesienia ból
  • dyskomfort często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie

Takich oznak w żadnym wypadku nie można lekceważyć. Już po pojawieniu się nawet najmniejszych i najlżejszych symptomów, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i jak najszybciej poddać leczeniu. Bo brak reakcji na pojawiające się dolegliwości lub, co gorsza, próby samodzielnego poradzenia sobie z przepukliną, mogą doprowadzić do tragedii. W skrajnych przypadkach może dojść do martwicy narządów stanowiących zawartość przepukliny i konieczności ich usunięcia.

SKUTECZNE METODY LECZENIA

Jedyny skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwego problemu, jakim jest przepuklina, to zabieg operacyjny.

Klasyczna operacja przepukliny wiąże się między innymi z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Wymaga również dłuższej rekonwalescencji, a powrót do normalnego funkcjonowania jest  rozciągnięty w czasie. Wygodną alternatywą dla tradycyjnych operacji jest zabieg laparoskopowy.

Laparoskopowa operacja plastyki przepukliny polega na umieszczeniu w miejscu jej powstania siatki z tworzywa przez niewielkie nacięcia w skórze. Wykorzystuje się przy tym nowoczesne, miniaturowe kamery video i niezwykle precyzyjne narzędzia niewielkich rozmiarów. Wyróżnikiem tej metody jest, oprócz wyjątkowej skuteczności, niewielka inwazyjność, a także krótki okres rekonwalescencji. Już następnego dnia, po zabiegu, można wrócić do zwykłej aktywności. To rozwiązanie, w przeciwieństwie do zwykłych operacji, pozwala także szybki powrót do aktywnego uprawiania sportu.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Decydując się na laparoskopową operację przepukliny w szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu zyskujesz:

  • wieloletnie doświadczenie personelu
  • zaangażowanie, kompleksowość i fachowe wsparcie na każdym etapie: od diagnozy, przez zabieg po rekonwalescencję
  • 24-godzinny dyżur medyczny pełniony przez wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski, co istotnie podnosi bezpieczeństwo pacjentów przebywających na oddziale po operacji
  • szybki powrót do normalnej aktywności, w tym uprawiania sportu
  • ograniczoną do minimum inwazyjność
  • zalety estetyczne (niewielkie blizny)
  • trwałość wyników zabiegu

CENY OPERACJI PRZEPUKLINY

Cena zabiegu laparoskopowego przepukliny pachwinowej:

7 800 zł - przepuklina pachwinowa jednostronna
9 860 zł - przepuklina pachwinowa dwustronna

 

INFORMACJA I REJESTRACJA

Jeśli zauważasz u siebie lub bliskich niepokojące objawy, które mogą wskazywać na przepuklinę lub jesteś już po diagnozie i szukasz pomocy, skontaktuj się z nami. Szybko i skutecznie pomożemy Ci w uporaniu się z tym problemem!

 

Skontaktuj się z nami!

" "