- Szczepienia Populacyjne_Seniorzy
- Koordynator ds. szczepień
- Rozwiązania dotyczące przyjęć dla POZ oraz AOS
- Procedura postępowania z dzieckiem w ramach świadczeń udzielanych przez Izbę Przyjęć/ SOR oraz w ramach hospitalizacji.
- Rozwiązania dotyczące Hospitalizacji
- Weryfikacja osób objętych kwarantanną
- Bariatria - chirurgiczne leczenie otyłości
- Godziny pracy NFZ + komercja
- Jak zostać naszym pacjentem
- Pobyt w szpitalu
- Przygotowanie do badań i zabiegów
- Sugestie, opinie, skargi
- Dokumenty do pobrania
- Cennik
- Polityka prywatności
Jak zostać naszym pacjentem
Jeśli korzystasz z leczenia w ramach NFZ
Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Lubinie leczy pacjentów posiadających uprawnienia do otrzymywania świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Planowe przyjęcie pacjenta do szpitala realizowane jest na podstawie pisemnego skierowania lekarskiego z POZ lub od lekarza specjalisty, zgodnie z listą oczekujących i ustaloną datą przyjęcia do szpitala.
Pacjent, posiadający skierowanie na leczenie szpitalne zgłasza się w dniu roboczym do Oddziału lub Przychodni Specjalistycznej, gdzie na podstawie wywiadu oraz w oparciu
o wykonaną diagnostykę, Kierownik Oddziału lub upoważniony przez niego lekarz podejmuje decyzję o celowości leczenia szpitalnego, oraz określa tryb i podaje sugerowany termin przyjęcia. Potwierdzenie terminu przyjęcia do szpitala i jego uściślenie, odbywa się w Rejestracji Przyjęć Planowych.
W przypadku ustalenia terminu przyjęcia na oddział zabiegowy, w tym samym dniu ustalany jest termin konsultacji w Poradni Anestezjologicznej, która odbywa się na około tydzień przed przyjęciem pacjenta na oddział. Poradnia Anestezjologiczna znajduje się na pierwszym piętrze Przychodni Specjalistycznej.
Rejestracja Przyjęć Planowych
Rejestracja do leczenia szpitalnego odbywa się w Rejestracji Przyjęć Planowych, na parterze głównego budynku „A”. Podczas rejestracji do planowego przyjęcia Pacjent powinien posiadać:
- aktualna legitymacja emeryta lub rencisty
-ostatni odcinek emerytury bądź renty
- zaświadczenie wydane przez macierzysty, właściwy dla miejsca zamieszkania chorego Oddział Wojewódzki NFZ, potwierdzające prawo do świadczeń opieki zdrowotnej
- decyzja samorządu terytorialnego (wójta, burmistrza, prezydenta) z miejsca zamieszkania, potwierdzająca prawo do świadczeń opieki zdrowotnej
- zaświadczenie z Urzędu Pracy (w przypadku bezrobotnego)zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej
- dowód wpłaty na konto ZUS w przypadku przedsiębiorcy
- książeczka rodzinna w przypadku rejestracji dziecka
- Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Planowe przyjęcie pacjenta do szpitala odbywa się na podstawie pisemnego skierowania lekarskiego z POZ lub od lekarza specjalisty, zgodnie z listą oczekujących i ustaloną datą. Może ona zostać zmieniona w przypadku, gdy lekarz uzna, iż istnieją przeciwwskazania do planowego przyjęcia w wyznaczonym dniu. Wówczas ustalany jest inny termin.
Skierowanie powinno zawierać następujące, czytelne informacje:
Po zakończeniu czynności administracyjnych, Pacjent zapraszany jest do Izby Przyjęć Planowych, gdzie realizowane są medyczne i pozamedyczne czynności związane z przyjęciem do Oddziału.Przyjęcia w trybie nagłym odbywają się w Izbie Przyjęć.
Skierowanie od lekarza POZ nie jest wymagane w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia. Pacjent, który przyjęty zostanie do szpitala w trybie nagłym, zobligowany jest do dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów potwierdzających prawo do otrzymywania bezpłatnych świadczeń zdrowotnych 7 dni licząc od dnia rozpoczęcia hospitalizacji. Jeżeli przedstawienie dokumentów w tym czasie nie jest możliwe, należy je dostarczyć w terminie do 7 dni licząc od chwili zakończenia hospitalizacji.
Jeśli sam płacisz za swoje leczenie
Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Lubinie leczy pacjentów w trybie komercyjnym. Pacjent samopłacący nie musi posiadać ubezpieczenia zdrowotnego, ani tez nie musi posiadać skierowania od lekarza POZ.
Pacjent, chcący skorzystać z leczenia komercyjnego, w wybranym przez siebie dniu roboczym zgłasza się do Oddziału lub Przychodni Specjalistycznej, gdzie podczas rozmowy Kierownik Oddziału lub upoważniony przez niego lekarz wyznacza termin przyjęcia na Oddział a także określa warunki umowy komercyjnej.
Rejestracja Przyjęć Planowych
Rejestracja do leczenia szpitalnego odbywa się w Rejestracji Przyjęć Planowych, na parterze głównego budynku „A”. Przy rejestracji do planowego przyjęcia Pacjent powinien posiadać:
Planowe przyjęcie pacjenta do szpitala odbywa się na podstawie sporządzonej umowy na leczenie komercyjne.
Po zakończeniu czynności administracyjnych, Pacjent zapraszany jest do Izby Przyjęć Planowych, skąd po wykonaniu wstępnych pomiarów trafia na Oddział, gdzie rozpoczyna się hospitalizacja.
Jeśli chcesz zostać pacjentem Przychodni Specjalistycznej
Każdy Pacjent może korzystać ze skorelowanych usług POZ, pielęgniarek i położnej środowiskowej, bez względu na miejsce zamieszkania. Każdy pacjent posiadający prawo do otrzymywania bezpłatnych świadczeń zdrowotnych ma prawo do wyboru dowolnego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Aby dokonać wyboru swojego lekarza rodzinnego, pielęgniarki lub położnej, należy zgłosić się do Przychodni Specjalistycznej z ważnym dowodem osobistym, aktualnym dowodem ubezpieczenia zdrowotnego i wypełnić deklarację wyboru. Otrzymacie ją Państwo w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej, a nasz wykwalifikowany personel pomoże w jej prawidłowym wypełnieniu.