teleporady

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza

Lekarz

  • dr n. med. Izabela Gasińska-Drozdowska - ginekolog endokrynolog
  • lek. Ewa Wróblewska
  • lek. Przemysław Piec

W naszej poradni specjalizujemy się w ginekologii, położnictwie oraz ginekologii endokrynologicznej. Zajmujemy się również ginekologią dziewczęcą (przyjmujemy zarówno dzieci, jak i nastolatki).

Lekarz ginekolog to specjalista, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie profilaktycznej opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Zadaniem ginekologa jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, prowadzenie ciąży, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

W swojej pracy specjalista ginekolog szczególną troską otacza kobiety w okresie prokreacji: udziela przyszłym mamom informacji dotyczących ciąży, jej przebiegu, możliwych zagrożeń czy porodu. Sprawuje opiekę lekarską nad kobietami w ciąży: wykonuje niezbędne badania, ocenia stan zdrowia matki i dziecka, a w razie konieczności zleca dodatkowe badania.

Ginekologia endokrynologiczna - połączenie tych dwóch dziedzin medycyny ma na celu dokładne diagnozowanie chorób związanych z zaburzeniami hormonalnymi u kobiet. Ginekolog-endokrynolog to lekarz zajmujący się leczeniem:

zaburzeń cyklu miesiączkowego
braku miesiączki
chorób tarczycy
chorób nadnerczy
chorób przysadki i zaburzeń wydzielania prolaktyny
zaburzeń miesiączkowania – anoreksja
menopauzy przedwczesnej
hormonalną terapią zastępczą
osteoporozą – zaburzenia mineralizacji kości

Objawy chorobowe mogące świadczyć o występowaniu zaburzeń hormonalnych w organizmie kobiety to m.in. zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, trądzikowe zmiany skórne w wieku dojrzałym, utrata włosów, zmienność nastrojów, problemy ze snem, utrata wagi ciała, itp.

W ramach poradni ginekologicznej, nasze pacjentki mogą korzystać z konsultacji lekarskich, pełnej diagnostyki USG, badań analitycznych oraz porad położnej.

Zasady rejestracji na konsultacje:

ginekolog:

konsultacje odpłatne – bez skierowania
konsultacje odpłatne dla dziewcząt do 18 r.ż. - bez skierowania
konsultacje NFZ – bez skierowania

ginekolog endokrynolog:

konsultacje odpłatne – bez skierowania

Skontaktuj się z nami.

Informacja i rejestracja

" "