Oddział Chirurgii

Oddział liczący 20 łóżek zapewnia leczenie zachowawcze i operacyjne schorzeń chirurgicznych, jak również opiekę i nadzór medyczny z diagnostyką laboratoryjną, obrazową i endoskopową. Przyjmowani są pacjenci ze schorzeniami wymagającymi pilnego zaopatrzenia chirurgicznego z zakresu tzw. chirurgii miękkiej oraz do zabiegów planowych. Wykonywany jest pełen zakres zabiegów chirurgicznych, w tym metodami małoinwazyjnymi (laparoskopowe i endoskopowe). Pracujący u nas zespół ma długoletnie doświadczenie. Kadra ma wyższe wykształcenie, specjalizację, kursy kwalifikacyjne z pielęgniarstwa chirurgicznego.

OFERUJEMY

nowość - operacje jelita grubego przy użyciu robota da Vinci
operacje laparoskopowe (wycięcie pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, fundoplikacje, zeszycie perforacji wrzodów)
operacje przepuklin (pachwinowa, brzuszna, pooperacyjne)
operacje onkologiczne (usuwanie guzów jelita grubego)
operacje uchyłków jelita grubego
operacje tarczycy
operacje żylaków odbytu
operacje żylaków kończyn
operacje torbieli pilonidalnych (włosowych)
zabiegi drobne - zmiany skórne, nacięcie ropni, itd. (tylko komercyjnie)
endoskopia (gastroskopia, kolonoskopia)

Zabiegi wykonywane są w ramach ubezpieczenia w NFZ. Dodatkowo istnieje możliwość wykonywania zabiegów komercyjnych w podanym wyżej zakresie.

ZABIEGI KOMERCYJNE

  • Operacja przepukliny pachwinowej metodą TAPP
    Operacja TAPP polega na implantowaniu siatki w czasie zabiegów z wykorzystaniem laparoskopu. Zdecydowana większość chirurgów preferuje beznapięciowe metody leczenia przepukliny, czyli takie, w przebiegu których wykorzystuje się syntetyczne siatki wzmacniające powłoki brzuszne. Są one zabiegami bezpiecznymi, charakteryzują się wysoką skutecznością oraz bardzo niskim odsetkiem nawrotów. Coraz większe zastosowanie w operacjach naprawczych przepuklin pachwinowych zyskuje właśnie technika laparoskopowa, której głównymi zaletami są zdecydowanie mniejszy ból pooperacyjny, szybszy powrót do zdrowia oraz pełnej sprawności fizycznej i aktywności zawodowej a także lepszy efekt kosmetyczny.

  • Operacje tarczycy przy użyciu Echolasera
    Echolaser to innowacyjna technologia, która pozwala na skuteczne i precyzyjne zniszczenie guza podczas krótkiego, bezbolesnego zabiegu. Urządzenie wykorzystuje technologię ultradźwiękową oraz laser wielokanałowy i sprawdza się w terapii zmian niezłośliwych. Zabieg polega na wprowadzaniu energii lasera bezpośrednio do zmienionej chorobowo tkanki i zniszczeniu jej. 

  • Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych
    Leczenie żylaków laserem polega na termicznym uszkodzeniu zmienionych chorobowo naczyń żylnych poprzez termoablację laserową. To najskuteczniejsza, a zarazem małoinwazyjna metoda leczenia niewydolności żylnej. Wiązka lasera dostarczana jest bezpośrednio do ściany naczynia, zapewniając jednolitą ablację, natychmiastowe zamknięcie naczynia oraz szybkie gojenie się rany. Wykorzystanie lasera jest metodą szybką, skuteczną a dyskomfort związany z zabiegiem jest z reguły niewielki.

 

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

 

Piotr_Piwowarski
Ordynator: 
lek. Piotr Piwowarski
poznaj specjalistę!

Robert_Starzec
Specjalista: 
lek. Robert Starzec

Elżbieta_Pulkowska
Pielęgniarka Oddziałowa: 
mgr Elżbieta Pulkowska, specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego


Sekretarka
medyczna:
Justyna Strugała

Z-ca Ordynatora:lek. Aleksander Brunets
poznaj specjalistę!
Specjaliści: lek. Bartłomiej Mazurek 
dr n. med. Andrzej Kluciński - poznaj specjalistę
lek. Bodha Raj-Subedi
lek. Andrzej Baran
lek. Agnieszka Krajewska-Mieczkowska poznaj specjalistę
lek. Krzysztof Piórek
lek. Maciej Jędrzejczyk
Specjalizanci:lek. Barbara Wiak-Deryło           lek. Julia Lasak
lek. Katarzyna Czerwińska 
Lekarze dyżurujący:lek. Kinga Wierzbowska
lek. Anna Krysa
lek. Magdalena Matyjasik
lek. Kamil El-Madhoun
lek. Michał Kloc
lek. Magdalena Tytkie
lek. Karolina Uchacz

 

Informacja i rejestracja

727 600 346 - sekretariat, 22 735 41 82 - lekarz dyżurny