Oddział Chorób Wewnętrznych i Chorób Serca

Nasz oddział zapewnia leczenie w trybie ostrego dyżuru (przyjęcia w trybie nagłym), a także ze wskazań pilnych w zakresie chorób wewnętrznych. Dysponujemy 52 łóżkami w salach 2- i 3- osobowych z własnym węzłem sanitarnym. W ramach oddziału funkcjonuje również sala intensywnego nadzoru kardiologicznego.

 

WSZECHSTRONNA OPIEKA

Prowadzimy wielokierunkową diagnostykę i leczenie naszych pacjentów, w szczególności w zakresie:

  • chorób układu krążenia
  • chorób układu pokarmowego
  • chorób układu oddechowego
  • chorób układu moczowego
  • chorób reumatologicznych
  • wstępnej diagnostyki onkologicznej
  • innych schorzeń z szeroko pojętej dziedziny chorób wewnętrznych
  • edukacji i zwiększania świadomości na temat cukrzycy

W ramach leczenia, w zależności od wskazań, nasi pacjenci konsultowani są również przez lekarzy specjalistów: neurologów, laryngologów, ortopedów, urologów, ginekologów.

Oddział wyposażony jest w niezbędny sprzęt medyczny m.in. EKG, holter, tomograf, RTG, USG, spirometr. Ścisła współpraca z nowocześnie wyposażoną pracownią endoskopową umożliwia wykonanie gastroskopii i kolonoskopii. W razie konieczności, wykonujemy również nakłucia jamy brzusznej i opłucnej.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści chorób wewnętrznych oraz kompetentny i empatyczny zespół pielęgniarski. Wielu lekarzy posiada dodatkowe specjalizacje m.in. z zakresu kardiologii, pulmunologii, anestezjologii, medycyny pracy czy opieki paliatywnej. Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół pielęgniarek z dużym doświadczeniem oraz niezbędnymi specjalizacjami i kursami kwalifikacyjnymi.

Ordynator oddziału Maria Niedźwiecka Ordynator: dr n.med. Maria Niedźwiecka


WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTÓW I ICH RODZIN

Podczas pobytu na oddziale należy mieć ze sobą:

  • piżamę / koszulę nocną + dodatkowy komplet na zmianę
  • podstawowe środki czystości (myjka, mydło, ręcznik)

Jednocześnie informujemy, że personel nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste pacjenta.

INFORMACJE DOTYCZĄCE STANU ZDROWIA PACJENTA

Informacji na temat stanu zdrowia udziela lekarz prowadzący, w godz. 13:00-14.30. Odbiór wyników histopatologicznych odbywa się codziennie w recepcji Izby Przyjęć. W celu sprawnego przebiegu zachęcamy do wcześniejszego potwierdzenia telefonicznego.

 

ODWIEDZINY NA ODDZIALE

Zalecamy odwiedziny w godzinach 14:00-17:00. Osoby odwiedzające prosimy o uszanowanie prawa do godnego leczenia oraz spokoju i wypoczynku innych chorych. W czasie pandemii odwiedziny są możliwe wyłącznie po wcześniejszych ustaleniach z lekarzem prowadzącym.

POSŁUGA DUSZPASTERSKA

Nasz szpital zapewnia pacjentom dostęp do opieki duszpasterskiej, po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem oddziału. Więcej informacji udzielamy w godz. 8:00-14:30 pod nr tel. 669-552-364

 

 

Informacja i rejestracja

Sekretariat: +48227354140; Lekarz dyżurny: +48661300382