Kluciński Andrzej

Andrzej Kluciński

dr n. med. specjalista chirurgii ogólnej

dr n. med. Andrzej Kluciński, specjalista chirurgii ogólnej od 2012 roku. W trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

Pracuje w Poradni Proktologicznej oraz od 2022 r. na oddziale chirurgii Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Proktologia, chirurgia onkologiczna i gastroenterologiczna to jego główne kierunki zainteresowań w działalności klinicznej. Swoje doświadczenie w zakresie chirurgii kolorektalnej i proktologii zdobywał również na oddziale chirurgii kolorektalnej  w Northern General Hospital  w Sheffield  w Wielkiej Brytanii oraz podczas szeregu kursów, szkoleń i konferencji. Jest autorem wielu prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz doniesień zjazdowych.

W Poradni Proktologicznej Szpitala św. Anny w Piasecznie konsultuje i leczy w zakresie chorób okolic odbytu. Wierzy, że w trakcie porady ambulatoryjnej jednym z podstawowych priorytetów jest miła i przyjazna atmosfera. Ma to szczególne znaczenie u pacjentów z chorobami odbytu, którzy na pierwszej wizycie są zawsze spięci i poddenerwowani. Po zbadaniu i postawieniu diagnozy zawsze przeprowadza długą rozmowę, która ma celu uświadomienie choremu przyczyny choroby i możliwych sposobów  leczenia. Tylko pełne zrozumienie istoty choroby gwarantuje pełne zaangażowanie pacjenta w proces leczniczy i wspólny sukces w pokonaniu choroby.

Na oddziale chirurgii pełni opiekę nad pacjentami, wymagającymi chirurgicznego, operacyjnego leczenia oraz uczestniczy w zabiegach chirurgicznych (w tym metodami małoinwazyjnymi i laparoskopowym.

Wraz z zespołem chirurgów ze Szwecji przeprowadził również pierwszą w Szpitalu św. Anny operację jelita grubego w asyście robota da Vinci.

Specjalizacje:

chirurgia ogólna , chirurgia onkologiczna

Placówki:

Piaseczno - Szpital św. Anny

ul. A. Mickiewicza 39 , 05-500 Piaseczno
tel.: 22 73 54 100
e-mail: piaseczno@emc-sa.pl