teleporady
Komfortowe porody rodzinne

Komfortowe porody rodzinne

Moment narodzin dziecka jest bardzo ważny. W związku z tym Regionalne Centrum Zdrowia przygotowało dla przyszłych rodziców ofertę porodu rodzinnego.

Pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanej położnej i zespołu prowadzącego poród, przyszły Tata może być obecny przy narodzinach swojego dziecka. Dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera w naszym oddziale była w pełni intymna, a podejście do każdej Mamy, zorientowane tylko i wyłącznie na Nią. W czasie porodu, w pierwszej fazie, będziesz mogła skorzystać z szerokiej gamy technik relaksacyjnych, a następnie przyjąć dowolną, najbardziej dogodną dla Ciebie pozycję. Zadbamy byś czuła się komfortowo i bezpiecznie.

Po porodzie, w specjalnych salach systemu rooming – in, powiększona o noworodka rodzina może wspólnie uczestniczyć nie tylko w nauce karmienia, ale także w fachowej pielęgnacji noworodka pod okiem położnej neonatologicznej. Noworodek badany jest systematycznie każdego dnia pobytu na oddziale przez lekarza neonatologa. Posiadamy przytulne i kameralne pokoje z łazienkami. Indywidualna opieka oraz bezpłatne porody rodzinne, to tylko niektóre korzyści. Jeśli wybierzesz naszą ofertę szybko przekonasz się, jak dobrze jest trafić pod troskliwą i profesjonalną opiekę.

Nasz oddział kierowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Doświadczony i życzliwy personel pomoże Ci w tym jednym z  najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych momentów życia.

Przyszłym Mamom oferujemy nie tylko kompleksowe prowadzenie ciąży, ale także komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny poród. Ciężarna chcąca urodzić dziecko w naszym szpitalu powinna zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną w 36. tygodniu ciąży.

W Regionalnym Centrum Zdrowia do Twojej dyspozycji są nowoczesne sale porodowe, wyposażone w wygodne łóżka,  specjalne materace oraz piłki. A kiedy już Twoje ukochane dziecko pojawi się na świecie, dyskretnie pomożemy Ci w  karmieniu, pielęgnacji i opiece nad maleństwem. Dzięki temu szybko  będziesz gotowa, by w pełni korzystać z uroków macierzyństwa.

 

Ważna informacja o wznowieniu porodów rodzinnych w stanie epidemii COVID-19

Szanowne Pacjentki, w oparciu o Stanowisko Konsultantów Krajowych w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz Perinatologii w sprawie wznowienia porodów rodzinnych w warunkach stanu epidemii COVID -19 w Polsce informujemy, że Szpital Regionalne Centrum Zdrowia z dniem 22 czerwca 2020 roku planuje przywrócić porody rodzinne.

Jednakże z uwagi na istniejące ryzyko zakażenia koronawirusem oraz w oparciu o istniejącą infrastrukturę pomieszczeń Oddziału Położniczo - Ginekologicznego, udział w porodzie rodzinnym obwarowany będzie szeregiem zasad dotyczących pobytu i postępowania w oddziale przez osobę  towarzyszącą rodzącej.  Dotyczą one m.in. czasu przybycia i opuszczenia oddziału, obowiązku poddania się triażowi, stosowania środków ochrony indywidualnej i zasad dezynfekcji.

Wszelkie informacje nt. przygotowania do porodu rodzinnego  i zasad postępowania wymaganych od osoby towarzyszącej  w trakcie porodu,  dostępne są w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym a także w Szkole Rodzenia  w Przychodni Lubmed.

Ponadto jednostka zastrzega sobie możliwość odroczenia porodów rodzinnych, w każdym przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego w oddziale

"