porody rodzinne

Komfortowe porody rodzinne

Moment narodzin dziecka jest bardzo ważny. W związku z tym Regionalne Centrum Zdrowia przygotowało dla przyszłych rodziców ofertę porodu rodzinnego.

OTACZAMY OPIEKĄ

 

  • PRZED I W TRAKCIE PORODU

Pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanej położnej i zespołu prowadzącego poród, przyszły Tata może być obecny przy narodzinach swojego dziecka. Dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera w naszym oddziale była w pełni intymna, a podejście do każdej Mamy, zorientowane tylko i wyłącznie na Nią. W czasie porodu, w pierwszej fazie, będziesz mogła skorzystać z szerokiej gamy technik relaksacyjnych, a następnie przyjąć dowolną, najbardziej dogodną dla Ciebie pozycję. Zadbamy, byś czuła się komfortowo i bezpiecznie.

 

  • PO PORODZIE

Po porodzie, w specjalnych salach systemu rooming-in, powiększona o noworodka rodzina może wspólnie uczestniczyć nie tylko w nauce karmienia, ale także w fachowej pielęgnacji noworodka pod okiem położnej neonatologicznej. Noworodek badany jest systematycznie każdego dnia pobytu na oddziale przez lekarza neonatologa. Posiadamy przytulne i kameralne pokoje z łazienkami. Indywidualna opieka oraz bezpłatne porody rodzinne, to tylko niektóre korzyści. Jeśli wybierzesz naszą ofertę szybko przekonasz się, jak dobrze jest trafić pod troskliwą i profesjonalną opiekę.

 

JESTEŚMY BLISKO CIEBIE

 

Nasz oddział kierowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Doświadczony i życzliwy personel pomoże Ci w tym jednym z  najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych momentów życia.

Przyszłym Mamom oferujemy nie tylko kompleksowe prowadzenie ciąży, ale także komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny poród. Ciężarna chcąca urodzić dziecko w naszym szpitalu powinna zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną w 36. tygodniu ciąży.

W Regionalnym Centrum Zdrowia do Twojej dyspozycji są:

  • nowoczesne sale porodowe, wyposażone w wygodne łóżka, 
  • przytulne i kameralne pokoje z łazienkami
  • specjalne materace oraz piłki

A kiedy już Twoje ukochane dziecko pojawi się na świecie, dyskretnie pomożemy Ci w  karmieniu, pielęgnacji i opiece nad maleństwem. Dzięki temu szybko  będziesz gotowa, by w pełni korzystać z uroków macierzyństwa.

 

Ważna informacja o porodACH rodzinnych w stanie epidemii COVID-19

Drodzy rodzice,

wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, od 11 maja 2021 r. wznawiamy porody rodzinne na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Lubinie.

W trosce o maksymalne bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich pacjentów, udział w porodzie rodzinnym będzie odbywał się z uwzględnieniem procedur i reżimu sanitarnego. Zasady dotyczą m.in.:

  • czasu przybycia i opuszczenia oddziału,
  • obowiązku poddania się triażowi,
  • stosowania środków ochrony indywidualnej i zasad dezynfekcji.

Wszelkie informacje na temat przygotowania do porodu rodzinnego i zasad postępowania wymaganych od osoby towarzyszącej w trakcie porodu udostępniamy na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, a także w Szkole Rodzenia Przychodni Lubmed przy ul. Gwarków 82.

 

porody rodzinne

Więcej informacji