Poród rodzinny

Komfortowe porody rodzinne

Wiedząc, jak ważny jest sam moment narodzin, Regionalne Centrum Zdrowia przygotowało dla przyszłych rodziców ofertę porodu rodzinnego.

Pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanej położnej i zespołu prowadzącego poród, przyszły Tata może być obecny przy narodzinach swojego dziecka. Dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera w naszym oddziale była w pełni intymna, a podejście do każdej Mamy, zorientowane tylko i wyłącznie na Nią. W czasie porodu, w pierwszej fazie, będziesz mogła skorzystać z szerokiej gamy technik relaksacyjnych, a następnie przyjąć dowolną, najbardziej dogodną dla Ciebie pozycję. Zadbamy byś czuła się komfortowo i bezpiecznie.

Po samym porodzie, w specjalnych salach systemu rooming – in, powiększona o noworodka rodzina może wspólnie uczestniczyć nie tylko w nauce karmienia, ale także w fachowej pielęgnacji noworodka pod okiem położnej neonatologicznej. Noworodek badany jest systematycznie każdego dnia pobytu na oddziale przez lekarza neonatologa. Posiadamy przytulne i kameralne pokoje z łazienkami. Indywidualna opieka oraz bezpłatne porody rodzinne, to tylko niektóre korzyści. Jeśli wybierzesz naszą ofertę szybko przekonasz się, jak dobrze jest trafić pod troskliwą i profesjonalną opiekę.

Nasz oddział kierowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Doświadczony i życzliwy personel pomoże Ci w tym jednym z  najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych momentów życia.

Przyszłym Mamom oferujemy nie tylko kompleksowe prowadzenie ciąży, ale także komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny poród. Ciężarna chcąca urodzić dziecko w naszym szpitalu powinna zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną w 36. tygodniu ciąży.

W Regionalnym Centrum Zdrowia do Twojej dyspozycji są nowoczesne sale porodowe, wyposażone w wygodne łóżka,  specjalne materace oraz piłki. A kiedy już Twoje ukochane dziecko pojawi się na świecie, dyskretnie pomożemy Ci w  karmieniu, pielęgnacji i opiece nad maleństwem. Dzięki temu szybko  będziesz gotowa, by w pełni korzystać z uroków macierzyństwa.

Komunikat dotyczący porodów rodzinnych w związku z pandemią COVID-19

Drodzy rodzice,

zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wymaga od nas zastosowania maksymalnych środków ostrożności. W związku z obecną sytuacją pandemiczną konieczne jest wstrzymanie porodów rodzinnych w naszej placówce od dnia 26.03.2021 r.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest komfort naszych pacjentek, dlatego do ich dyspozycji pozostaje pełne wsparcie i opieka naszego doświadczonego personelu.

Zapewniamy, że wznowienie porodów rodzinnych nastąpi możliwie najszybciej. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.