Bariatria

O bariatrii

Chirurgia bariatryczna obejmuje szereg zróżnicowanych zabiegów operacyjnych, których zadaniem jest ograniczenie wchłaniania pokarmu. Skutkiem tego jest nie tylko utrata masy ciała, ale także utrzymanie zmniejszonej wagi na dłużej. Niewątpliwie, wartością dodaną zabiegów bariatrycznych jest zapobieganie rozwojowi innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II czy też zwyrodnienie stawów.


Jak uzyskujemy ten efekt? Działamy poprzez 2 możliwości:

  • zmniejszenie objętości żołądka,
  • zmianę drogi pokarmowej.

Rodzaje zabiegów bariatrycznych w RCZ Lubin

Nasz program bariatryczny obejmuje kilka rodzajów operacji:

  • ominięcie żołądka metodą Roux en Y
  • mini gastric bypass
  • rękawowa resekcja żołądka
  • operacje naprawcze

 

 

Zaopiekujemy się Tobą kompleksowo

 

Otaczamy opieką od samego początku - zarówno w poradni, jak i szpitalu. Złożoność leczenia otyłości wymaga kompleksowego podejścia. Dlatego proponujemy pełną diagnostykę, która oprócz niezbędnych badań, obejmuje również szereg konsultacji u naszych specjalistów z zakresu chirurgii, gastroenterologii, kardiologii, endokrynologii, dietetyki oraz psychologii.

 

Konsultacje

Zaczniemy od konsultacji z naszymi specjalistami, podczas których szczegółowo omówimy Twój proces leczenia, przygotowania do operacji, w tym badań i diagnostyki. Wyjaśnimy, jak wyglądają pierwsze dni po CHLO i odpowiemy na wszelkie pytania.

Laboratorium

Przed operacją bariatryczną konieczne jest wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych (min. hormonalnych). Wszystkie zrealizujemy na miejscu, podczas pobytu w placówce. Dysponujemy całodobowym dostępem do laboratorium.

Diagnostyka obrazowa

Nasze pracownie: Tomografii Komputerowej, RTG i USG oraz Pracownia Endoskopowa dostępne są 24 h/dobę.

Wsparcie dietetyka
i psychologa

Nasi pacjenci są pod opieką specjalistów w swojej dziedzinie. Decyzja o operacji bariatrycznej bywa trudna i wymaga odpowiedniego żywienia, dlatego gwarantujemy wsparcie dietetyka i psychologa.

 

Wsparcie grupy

Nie zostawiamy naszych pacjentów samych. Współorganizujemy spotkania grup wsparcia, edukujemy i wspieramy.

 

Informacja i rejestracja od pon do pt w godzinach od 7:00 do 19:00

Wykonujemy zabiegi w ramach NFZ