teleporady
Szkoła Rodzenia

Szkoła Rodzenia

 

Wszystkich, którzy chcą się odpowiednio przygotować do odpowiedzialnej roli rodzica, zapraszamy do naszej Szkoły Rodzenia.

Nasza szkoła rodzenia powstała, aby pomóc rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pragniemy zabrać Państwa w fascynującą podróż po świecie ciąży, porodu i noworodka. Nie ma dla nas pytań bez odpowiedzi, bo każde pytanie pozostawione bez odpowiedzi budzi lęk, a naszym celem jest wyeliminowanie lęków przed nieznanym, umożliwienie świadomego przeżywania porodu i doświadczania szczęśliwego macierzyństwa.

Zajęcia prowadzi doświadczona położna środowiskowo-rodzinna, specjalistka pielęgniarstwa neonatologicznego, absolwentka kursu instruktorów Aktywnej Szkoły Rodzenia przy fundacji „Rodzić po ludzku”, Paulina Żyłkowska-Pindel.

Spotkania prowadzone są w kameralnych grupach. Kurs można rozpocząć w dowolnym momencie po 21 tygodniu ciąży. Zajęcia są nieodpłatne ( na podstawie złożonej deklaracji do położnej środowiskowo-rodzinnej). Kurs obejmuje cykl 8-10 spotkań, które odbywają się dwa razy w tygodniu.

Program Szkoły Rodzenia obejmuje:

wykłady aktywne, pokazy i prezentacje, które umożliwią zdobycie wiedzy dotyczącej ciąży, narodzin, połogu oraz opieki nad nowo narodzonym dzieckiem
ćwiczenia gimnastyczne, których celem jest zwiększenie sprawności i przygotowanie do porodu
warsztaty z zakresu kąpieli noworodka, karmienia piersią, technik kojących noworodka
odwiedziny na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, Oddziale Noworodków i Wcześniaków, Sali Porodowej
spotkanie z doradcą chustonoszenia Lilianną Dybowską (Doradca Noszenia ClauWi)
naukę pierwszej pomocy u niemowląt
omówienie planu porodu
omówienie zagadnienia laktacji, karmienia piersią oraz pozycji podczas karmienia piersią
omówienie sposobów radzenia sobie z najczęstszymi problemami laktacyjnymi
omówienie możliwości bankowania krwi pępowinowej
spotkanie z dietetykiem

 

Absolwentki naszej Szkoły Rodzenia mogą korzystać z pomocy Laktacyjnej Grupy Wsparcia, która spotyka się w gabinecie położnej środowiskowo-rodzinnej.

 

Informacja i rejestracja

"