Poradnia Urologiczna

Poradnia ta specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego. Najczęściej pojawiające się i leczone problemy to: choroby prostaty, infekcje układu moczowego, kamica moczanowa, nietrzymanie moczu (kobiety i mężczyźni), dysfunkcja erekcyjna.

Poradnia czynna:

 • poniedziałek 8.30 - 13.30
 • środa 13.00 - 18.00
 • piątek 8.00 - 12.00

 Poradnia również przyjmuje pacjentów komercyjnie. Cena konsultacji z USG - 200 zł.

 

Rejestracja do poradni (NFZ):

Rejestracja prywatnie: 882 365 721

Urolog Kwidzyn

„Dobry urolog w Kwidzynie” – na pewno od wpisania takiego hasła w wyszukiwarkę zaczynasz poszukiwania lekarza, kiedy potrzebujesz konsultacji. Dobrze trafiłeś. W Szpitalu Zdrowie współpracujemy tylko z najlepszymi specjalistami, dla których dobro pacjenta jest najwyższą wartością.

Poradnia urologiczna w Kwidzynie wyróżnia się nie tylko doświadczonymi specjalistami, ale także wyposażeniem. Gabinety są nowoczesne i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić pacjentom prywatność i intymną atmosferę. Pracujemy wyłącznie na sprzęcie najwyższej klasy. Nasi lekarze opierają się na najnowszych standardach i wiedzy medycznej. Wybierając naszą placówkę, możesz liczyć na kompleksową konsultację wraz z badaniem ultrasonograficznym (USG).

Urolog w Kwidzynie – zakres badań

Urolog specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce chorób układu moczowego kobiet i mężczyzn. Wiele osób błędnie zakłada, że jest to lekarz wyłącznie dla mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Na wizytę zapraszamy zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Urolog zajmuje się chorobami i dolegliwościami, takimi jak:

 • infekcje układu moczowego,
 • stany zapalne układu moczowego,
 • przerost prostaty,
 • kamica nerkowa,
 • żylaki powrózka nasiennego,
 • choroby nowotworowe układu moczowego (np. rak pęcherza moczowego),
 • nietrzymanie moczu,
 • zaburzenia pracy pęcherza,
 • torbiele nerek.

Ze względu na to, że układ moczowy jest niejako połączony z układem płciowym (często mówi się nawet o układzie moczowo-płciowym), lekarz o tej specjalizacji zajmuje się również problemami sfery intymnej. Mowa przede wszystkim o wrodzonych i nabytych chorobach zewnętrznych narządów płciowych (np. wnętrostwo), ale także nowotworze jądra lub prostaty. Do lekarza mogą zgłosić się panowie, którzy mają problem z erekcją.

Jak wygląda wizyta u urologa w Kwidzynie?

Jeżeli wybierasz się na wizytę do urologa, powinieneś się do niej odpowiednio przygotować. Zacznij od skompletowania wyników badań, które miałeś wykonywane w ostatnim czasie. Mowa przede wszystkim o: testach laboratoryjnych krwi i moczu, USG jamy brzusznej, tomografii komputerowej i innych, które mają związek z odczuwanymi przez ciebie dolegliwościami. Przygotuj również spis wszystkich przyjmowanych leków (uwzględnij także suplementy diety i zioła) – urolog na pewno o nie zapyta.

Na wizytę u urologa załóż wygodne ubranie, które łatwo zdejmiesz do badania. Zadbaj także o higienę narządów intymnych. Dzięki temu będziesz czuł się komfortowo.

Lekarz rozpoczyna wizytę od zebrania wywiadu. Zostaniesz zapytany o dolegliwości, które skłoniły cię do konsultacji urologicznej. Ważny jest ich charakter, czas trwania i stopień nasilenia. Ponadto lekarz zada ci pytania dotyczące ogólnego samopoczucia, przebytych chorób, przebytych operacji, przewlekłych schorzeń i przyjmowanych leków.

Następnym krokiem wizyty w poradni urologicznej jest badanie. Zwykle lekarz przeprowadza badanie USG. Może się jednak zdarzyć, że konieczne będzie obejrzenie zmian lub zbadanie prostaty. Zostaniesz poinformowany o przebiegu wszystkich czynności. Mogą być one dla ciebie krępujące. Pamiętaj jednak, że nie masz się czego obawiać. Urolodzy w placówce w Kwidzynie dokładają wszelkich starań, abyś czuł się dobrze i komfortowo.

Kwidzyn – ile kosztuje wizyta w poradni urologicznej?

Urolog w Kwidzynie w Szpitalu Zdrowie przyjmuje pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby skorzystać z konsultacji, trzeba otrzymać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu (lub innego specjalisty, który uzna, że jest ona niezbędna). Wówczas wizyta oraz wszystkie zlecone badania są bezpłatne.

Konsultacja urologiczna może odbywać się także odpłatnie. Wówczas nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Wizyta kosztuje 200 zł. W cenę wliczone jest również badanie ultrasonograficzne.

Godziny otwarcia poradni urologicznej w Kwidzynie

Poradnia urologiczna w Kwidzynie jest czynna trzy razy w tygodniu. Pacjentów przyjmujemy według następującego harmonogramu:

 • poniedziałek: 8.30–13.30
 • środa: 13.00–18.00
 • piątek: 08.00–12.00.

 

Urolog przyjmuje pacjentów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Rejestracja do poradni odbywa się pod następującym numerem telefonu: 556 458 415 lub 882 365 721.

Do zapoznania się z ofertą placówki zachęcamy również osoby, które poszukują dobrego urologa w Gdańsku, Elblągu i innych okolicznych miejscowościach.