21.10.2016

Jarosław Sołowiej prezesem spółki Regionalne Centrum Zdrowia i dyrektorem lubińskiego szpitala

Szpital RCZ ma nowego dyrektora

Nowy Dyrektor Szpitala RCZ.

 

20 października 2016 roku Rada Nadzorcza spółki Regionalne Centrum Zdrowia wybrała Jarosława Sołowieja na stanowisko prezesa Regionalnego Centrum Zdrowia i dyrektora szpitala.

Przed dołączeniem do Grupy EMC Szpitale Jarosław Sołowiej zarządzał m.in. Strzelińskim Centrum Medycznym i Powiatowym Centrum Medycznym w Wołowie. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku finanse i bankowość oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania i finansów w ochronie zdrowia.

- Jarosław Sołowiej w optymalny sposób łączy w sobie doświadczenie i wiedzę z zakresu zarządzania jednostkami medycznymi z energią i entuzjazmem niezbędnymi do prowadzenia tak dużego i ważnego szpitala jak RCZ – powiedział Maciej Piorunek, członek Rady Nadzorczej RCZ oraz  członek zarządu EMC Instytutu Medycznego SA.

Jarosław Sołowiej zastąpi Janusza Atłachowicza, który z powodów osobistych zakończył współpracę z Grupą EMC Szpitale.

Szpital Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie od 2014 roku należy do Grupy EMC Szpitale, która  prowadzi na terenie całego kraju 10 szpitali i 26 przychodni. Blisko 90 proc. przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny kompleksowy model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.