Narodziny piękna

O projekcie

Kompleksowa opieka dla wszystkich mam

PROJEKT "NARODZINY PIĘKNA" W SZPITALU ŚW. ANNY

Stworzony z myślą o wszystkich potrzebach przyszłych i obecnych mam! Wiemy, jak ważna jest kompleksowa, fachowa i troskliwa opieka podczas ciąży, porodu oraz w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka. Mamy przyjemność towarzyszyć Wam na wszystkich tych etapach - dbamy o Wasze zdrowie, dobre samopoczucie, wiedzę oraz bezpieczeństwo.

ZNAKOMITE OPINIE WŚRÓD MAM

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce w rankingu najlepszych porodówek w Polsce według Fundacji Rodzić po Ludzku. Nasze pacjentki oceniły nas aż na 78 punktów ze 100!

duże doświadczenie

OGROMNE DOŚWIADCZENIE

W ciągu 11 lat działalności odebraliśmy już ponad 14 tysięcy porodów! Zdobyte doświadczenie sprawia, że doskonale rozumiemy Wasze potrzeby.

lekarz na ładnym tle

WYKWALIFIKOWANA KADRA SPECJALISTÓW

Nasz zespół tworzą znakomici, doświadczeni specjaliści w dziedzinie położnictwa, ginekologii, neonatologii. A do swojej pracy podchodzimy z prawdziwą pasją i radością!

ręka dziecka i mamy

KAMERALNA ATMOSFERA

Nasz szpital znajduje się z daleka od miejskiego zgiełku. Kameralne, przyjemnie wyposażone sale dają wszystkim mamom poczucie intymności i komfortu. Wiemy, jak ważna dla mam jest możliwość porodu rodzinnego – oferujemy je więc bezpłatnie!

komputer

DOSKONAŁE WARUNKI I SPRZĘT

Posiadamy klimatyzowany, nowocześnie wyposażony oddział. W salach porodowych znajduje się m.in. sprzęt do łagodzenia bólu porodowego, a także duże, komfortowe wanny do immersji wodnej oraz porodów w wodzie.

 

małe dziecko

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo pacjentek jest naszym priorytetem. Wykorzystujemy IntelliSpace Perinatal, czyli rozbudowany systemem opieki okołoporodowej. Do dyspozycji pacjentów jest również doskonale wyposażony oddział neonatologiczny.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ SZPITAL?

 

KOMFORT I BLISKOŚĆ

Dysponujemy  bezprzewodowym systemem monitorowania płodu, czyli telemetrią do KTG. Co to oznacza? Nasze pacjentki mogą swobodnie poruszać się podczas tego badania, bez konieczności leżenia w łóżku. W trakcie porodu stosujemy aromatoterapię oraz muzykoterapię, w zależności od potrzeb i życzeń. Nasze przytulne i komfortowo urządzone pokoje poporodowe z łazienkami wyposażone są w stanowiska do pielęgnacji noworodków, aby od chwili narodzin dziecko przebywało razem z mamą.

OPIEKA NAD MALUSZKIEM - ODDZIAŁ NEONATOLOGICZNY

Do dyspozycji pacjentów jest również oddział neonatologiczny z inkubatorami otwartymi i zamkniętymi, respiratorem, a także system CPAP infant flow do wspomagania oddechu. Dla bezpieczeństwa dzieci każda sala wyposażona jest w sprzęt specjalistyczny: stanowiska otwarte dla noworodków z NEO-PUFF, ssakiem, napromiennikiem.


INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Dbamy o to, żeby wyjątkowy moment porodu pozostawił tylko pozytywne wspomnienia. Zapewniamy znieczulenie zewnątrzoponowe, umożliwiamy mamom wybór pozycji porodowej od wertykalnych, poprzez poród z wykorzystaniem piłki, worków sako, materacy, aż po poród w wodzie. Bliskość mamy i dziecka ma ogromne znaczenie –dlatego stawiamy na kontakt „skóra do skóry” po porodzie. Do kangurowania zapraszamy zarówno mamy, jak i tatusiów. W przypadku porodów przy pomocy cesarskiego cięcia, tatusiowie mają możliwość kangurowania maluszka do 2 godzin w pokoju do tego przeznaczonym.  Nasza placówka została w związku z tym doceniona i wyróżniona złotym medalem w rankingu #MaluchyNaBrzuchy 2021.

USŁUGI DODATKOWE

Odpowiadając na opinie naszych pacjentek, stale rozszerzamy swoją ofertę o nowe, dodatkowe usługi. Decydującym się na poród u nas proponujemy:

- indywidualną opiekę położnej/pielęgniarki w oddziale - również w języku angielskim!
- indywidualną opiekę okołoporodową sprawowaną przez wskazaną położną

W celu skorzystania z indywidualnej opieki należy skontaktować się bezpośrednio z wybraną położną.

Karmienie piersia

 

WYRÓŻNIENIA

 

 

  •  POŁOŻNA NA MEDAL - ANNA KWIATKOWSKA - woj. mazowieckie, 8. edycja konkursu
  •  ZŁOTY MEDAL W RANKINGU "MALUCHY NA BRZUCHY" 2022, 2021, 2019

Nasza placówka została ponownie wyróżniona złotym medalem w Rankingu "Maluchy na Brzuchy" za wspieranie dwugodzinnego kontaktu "skóra do skóry" po porodzie naturalnym (2019, 2021, 2022 r.). Budowanie bliskości mamy i dziecka jest dla nas priorytetowe, dlatego kontakt "skóra do skóry" trwa minimum 2 godziny lub tyle, ile potrzebuje matka i dziecko. Niezmiernie cieszy nas docenienie przez Pacjentki oraz zespół "Maluchy na Brzuchy".

  złoty medal

złoty medal piaseczno maluchy na brzuchy 2021 maluchy na brzuchy - złoty medal

 

 

 

 

 

 

 

Informacja