Badania diagnostyczne

Pracownia Diagnostyki Obrazowej – USG w Lubinie

 

Pracownia Diagnostyki Obrazowej w Lubinie, działająca jako jednostka Zespołu Przychodni LUBMED, to nowoczesna placówka medyczna wyposażona w najnowszą aparaturę służącą do diagnostyki obrazowej metodą USG. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną pod okiem specjalistów różnych dziedzin medycyny, możliwość konsultacji wyników oraz szeroki zakres badań, w tym przede wszystkim USG Doppler oraz USG ciąży.

 

Czy badanie USG jest bezpieczne?

Wbrew powszechnie powtarzanym mitom, badania USG są w pełni bezpieczne, a fala ultradźwiękowa o częstotliwości i długości, jaką emituje aparatura medyczna, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Wszystkie wykorzystywane przez nas sprzęty przechodzą regularne, coroczne testy, dlatego możemy zagwarantować, że nie przyczyniają się one do pogorszenia stanu pacjenta bez względu na jego wiek.

 

Badanie  USG w ciąży – kiedy wykonać to badanie?

Przyjmuje się, że normą dla badań USG w czasie ciąży jest wykonywanie tego badania raz na trymestr. Pierwsze badanie powinnaś wykonać najpóźniej między 11 a 14 tygodniem ciąży. Pierwsze badanie pozwoli wyznaczyć czas od kiedy jesteś w ciąży i ustalić datę porodu. To także dobre badanie, pozwalające wykryć cechy, które mogą wskazywać na wady genetyczne płodu. Co więcej, USG umożliwia stwierdzenie czy ciąża jest prawidłowo umiejscowiona i czy nie spodziewasz się więcej niż jednego potomka.

 

USG Doppler – co to takiego?

Ultrasonografia dopplerowska (czyli USG Doppler) to jedno z podstawowych badań umożliwiających prawidłową diagnozę chorób układu krążenia. Dzięki niemu lekarz może stwierdzić czy krew przepływa prawidłowo przez tętnice i żyły i tym samym zdiagnozować takie schorzenia jak miażdżyca, zakrzepica czy niedrożność żył. USG Doppler wykorzystuje fale utradźwiękowe, które odbijają się od ruchomych elementów, np. od płynącej krwi i powraca do głowicy. Efektem tego badania jest wynik w postaci obrazu, który odczytuje i interpretuje lekarz, zlecając następnie odpowiednią metodę leczenia.

Informacja i rejestracja