Zapraszamy do naszych Pracowni Diagnostyki Obrazowej, wyposażonych w nowoczesne aparaty medyczne. Zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym gwarantuje profesjonalne wykonanie i ocenę badań.
W ramach badań obrazowych wykonujemy:
USG
USG Doppler
RTG stomatologiczne
USG
Ultrasonografia jest jedną z nieinwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach, bez potrzeby podawania środków cieniujących. Sposób ten pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni i wnętrza tych narządów. Z oceny echostruktury badanego narządu można wysunąć niektóre wnioski diagnostyczne dotyczące charakteru zmiany - zapalnej, zanikowej, zwyrodnieniowej czy nowotworowej, a w tej ostatniej - sugerować proces łagodny czy złośliwy.
Wykonujemy:
USG ginekologiczne głowicą endovaginalną
USG ginekologiczne przezbrzuszne
USG ciąży 3D/4D
USG jamy brzusznej
USG piersi
USG serca
USG stawów
USG tarczycy
USG mózgowia (przeciemiączkowe)
USG bioderek u noworodków
USG zmian skórnych
USG układu moczowego, prostaty
USG moszny/jąder
USG szyi
USG ślinianek
USG guzków miękkich i węzłów chłonnych
USG jam opłucnych,
badanie sondą transrektalną miednicy małej,
badanie sondą transrektalną gruczołu krokowego
USG Doppler
Nieinwazyjne badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Pozwala na ocenę wydolności układu żylnego oraz precyzyjną lokalizację zmienionych chorobowo żył i tętnic. Badanie to jest obecnie pierwszym i niezbędnym etapem skutecznego leczenia choroby żylnej. Poprzedza ono leczenie chorób układu żylnego i tętniczego, zarówno metodami operacyjnymi, jak i nieoperacyjnymi. Ultrasonografia dopplerowska z kolorowym kodowaniem przepływu jest również podstawową metodą diagnostyki zwężeń tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz tętniaków aorty brzusznej.
Wykonujemy:
USG Doppler tętnic dogłowowych
USG Doppler tętnic kończyn dolnych
USG Doppler żył kończyn dolnych
RTG
W badaniach RTG wykorzystane jest zjawisko różnego pochłaniania promieniowania rentgenowskiego przez różne tkanki ciała. Szczególnie duża różnica jest między pochłanianiem tkanek miękkich i kości. Badania rentgenowskie nie są obojętne dla zdrowia, ponieważ ok. 99% promieniowania jest pochłaniane przez organizm. Dlatego też ogranicza się je do minimum, stosując coraz częściej nowocześniejsze metody diagnostyki, które są bardziej dokładne i - co najważniejsze - bezpieczniejsze dla pacjenta.