mgr Maria Liszka-Dalecka

Maria Liszka-Dalecka

mgr Maria Liszka-Dalecka - psycholog kliniczny

Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w psychologii klinicznej dziecka. Studiowała również na Wydziale Terapii przez Sztukę  w Alanus Hochschule w Niemczech. Odbyła między innymi staż  w Therapeutikum Krefeld w Niemczech- miejscu zrzeszającym lekarzy i terapeutów różnych specjalności. Obecnie kształci się w Analizie Więzi Prenatalnej w Hannelore Dehne (Niemcy). Od 2018 roku prowadzi własną praktykę. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Na codzień pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz kobietami w ciąży metodą  Analizy Więzi Prenatalnej. Jest to forma wsparcia dla kobiet w ciąży, której głównym celem jest nawiązanie i podtrzymanie głębokiej, przedurodzeniowej więzi pomiędzy matką a dzieckiem. Analiza Więzi Prenatalnej pomaga również przyszłym mamom przygotować się do porodu.

Dla kogo jest Analiza Więzi Prenatalnej?

Dla kobiet w ciąży, które:

  • doświadczają nadmiernego lęku o dziecko, o jego zdrowie, rozwój,
  • mają trudności w odczuwaniu dziecka na poziomie fizycznym, psychicznym,
  • których ciąża jest zagrożona,
  • są po poronieniach, traumatycznych porodach (siłami natury i cesarskim cięciu), przedwczesnych porodach, zapłodnieniu in-vitro i innych trudnych doświadczeniach pre- i perinatalnych,
  • doświadczają niepokojącego lęku związanego z porodem i okresem po urodzeniu dziecka,
  • obawiają się podjęcia nowej roli - roli mamy,
  • pragną pogłębić więź z dzieckiem już na etapie prenatalnym.


Korzyści płynące z Analizy Więzi Prenatalnej

Badania pokazują, że kobiety, które korzystały w czasie ciąży ze wsparcia metodą Analizy Więzi Prenatalnej mają bardziej naturalne (zmniejsza się ilość urazów okołoporodowych), krótsze i o czasie porody, doświadczają mniej lęku i bólu podczas porodu, po porodzie zaś rzadziej zapadają na depresję poporodową, a interakcja matka-dziecko jest bardziej intuicyjna, dostrojona i oparta na bezpiecznej więzi, co sprawia, że dziecko może lepiej się rozwijać.

>> Przejdź do poradni

Specjalizacje:

psychologia kliniczna dziecka i rodziny

Placówki:

Piaseczno - Szpital św. Anny

ul. A. Mickiewicza 39 , 05-500 Piaseczno
tel.: 22 73 54 100
e-mail: piaseczno@emc-sa.pl