31.08.2017

ZOL w Kowarach w nowej odsłonie

ZOL w Kowarach w nowej odsłonie

ZOL w Kowarach w nowej odsłonie.

 

W środę 30 sierpnia 2017 uroczyście otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Szpitalu Bukowiec w Kowarach. Oddział przeniesiony został do całkowicie zmodernizowanych i wyremontowanych pomieszczeń w szpitalu przy ul. Sanatoryjnej 15 ze starej lokalizacji przy ul. Jeleniogórskiej.

Koszt całej inwestycji przekroczył 1,7 mln złotych i został pokryty ze środków Grupy EMC. Prace budowlane trwały 5 miesięcy. 

W uroczystości udział wzięli m.in. Kamil Zieliński Wicewojewoda Dolnośląski, Zbigniew Hałat zastępca dyrektora ds. medycznych Oddziału Dolnośląskiego NFZ i Anna Konieczyńska Starosta Jeleniogórski.

Pacjenci zostaną przeniesieni do nowych pomieszczeń już w czwartek, czyli 31 sierpnia 2017.  Choć ilość miejsc na oddziale pozostanie bez zmian, to warunki pobytu chorych będą znacznie lepsze.

W nowym miejscu ZOL zajmuje całe II piętro szpitala, dlatego nie zabrakło tu miejsca dla sali rehabilitacyjnej, sali dziennego pobytu, sali do terapii zajęciowej oraz gabinetów do psychoterapii i zabiegowych. Pokoje chorych są czyste, jasne i przestronne. Część z nich jest wyposażona w łazienki, które są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aby każdemu pacjentowi ułatwić komunikację z personelem w pokojach zainstalowano system wezwaniowy.

ZOL to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Jesteśmy z tego dumni, że możemy zapewniać naszym bardzo potrzebującym pacjentom opiekę na tak wysokim poziomie i w godnych, komfortowych warunkach. Tak widzimy naszą misję – podnosić jakość leczenia i opieki łącząc to z racjonalnym zarządzaniem naszymi szpitalami –  powiedział Rafał Szmuc, prezes zarządu Grupy EMC

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym opiekę znajdują pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji, ale ze względu na zły stan zdrowia i inne czynniki nie mogą przebywać w domu. ZOL zapewnia im całodobową opiekę, pielęgnację oraz leczenie i rehabilitację odpowiednie do stanu zdrowia.

Szpital Bukowiec w Kowarach jest częścią Grupy EMC od 2009 roku. Przeniesienie ZOL-u do nowej lokalizacji jest częścią inwestycji EMC w rozwój i infrastrukturę szpitala. W grudniu 2016 roku oddano do użytku nową przychodnię przy ul. Jeleniogórskiej 14d w Kowarach.

KOwary ZOL otwarcie


Kowary ZOL sala dzienna

Kowary ZOL sala chorych