05.07.2018

Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich ma nowy, bardzo nowoczesny tomograf komputerowy.

Tomograf SOMATOM go.Now. firmy Siemens, wyposażony w 16 rzędów detektorów pozwalających zobrazować do 32 warstw, kosztował 1,3 mln zł, a jego zakup został w całości sfinansowany ze środków własnych EMC Instytutu Medycznego SA.

Nowoczesny tomograf komputerowy

 

Oficjalne przecięcie wstęgi na nowym urządzeniu odbyło się we środę, 4 lipca. W uroczystości udział wzieli m.in. starosta ząbkowicki Roman Fester, burmistrz Ząbkowic Marcin Orzeszek oraz Rafał Szmuc, prezes zarządu EMC IM SA.  

 

Od kilku dni tomograf był w szpitalu testowany, a technicy, którzy będą na nim pracować przeszli specjalne szkolenie.  Teraz jest już dostępny dla wszystkich potrzebujących pacjentów nie tylko z powiatu ząbkowickiego, ale i okolic.

 

Nowy sprzęt zapewnia znakomitą jakość obrazowania w badaniach: angiograficznych, onkologicznych i neurologicznych. Jest też bardzo bezpieczny - dzięki zastosowaniu szeregu unikalnych rozwiązań badania są przeprowadzane przy użyciu możliwie najmniejszej dawki promieniowania jonizującego, co ma wielkie znaczenie zwłaszcza w badaniach onkologicznych i dzieci.

 

Obsługa nowego tomografu jest intuicyjna, dzięki temu poprawia się komfort codziennej pracy personelu medycznego.  Jest to możliwe również dzięki zintegrowanym aplikacjom które m.in. automatyczne ustawiają właściwy zakres dla wybranego typu badania, a tym samym skracają czas potrzebny do przygotowania i przeprowadzenia badania.Sprzęt moze być obsługiwany nawet zdalnie poprzez tablet.

Szpital św. Antoniego od 2005 roku  należy do EMC Instytutu Medycznego SA.