teleporady

Szczepienia populacyjne przeciw COVID-19

Aktualne informacje, procedura szczepień, lista placówek EMC

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Uwaga!

W związku z ograniczoną ilością szczepionek i brakiem wolnych miejsc, informujemy o możliwości zgłoszenia chęci zaszczepienia się poprzez ogólnopolską infolinie lub formularz internetowy. Po pozostawieniu swoich danych, infolinia oddzwoni do pacjenta jak tylko pojawią się nowe terminy szczepień.

Jak to zrobić?

·         BEZPŁATNA INFOLINIA CAŁODOBOWA: 989,

·         FORMULARZ INTERNETOWY: https://szczepimysie.pacjent.gov.pl

 

Jak można się zarejestrować?

1. Telefon na całodobową i bezpłatną infolinię: 989

Telefonicznie na szczepienia mogą Państwo zapisać się samodzielnie lub przez kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymają Państwo SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób mogą Państwo zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziecie Państwo mieli  numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzecie Państwo dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymacie Państwo SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Rejestracja elektroniczna poprzez Internetowe Konto Pacjenta

https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta 

System zaproponuje Państwu pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Państwa adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Państwu pasował, albo będą Państwo chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystacie Państwo z dostępnej wyszukiwarki i wskażecie dogodną dla Państwa datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymają Państwo powiadomienie SMS, a następnie otrzymają Państwo ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcą Państwo skorzystać z tego sposobu rejestracji, musicie Państwo posiadać Profil Zaufany.

3. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Poniżej lista jednostek EMC.

Wrocław:
Przychodnia EMC - ul. Pilczycka 148

Przychodnia EMC - ul. Zatorska 55a

Przychodnia EMC - ul. Łowiecka 24

Oleśnica:
Przychodnia EMC - ul. Daszyńskiego 2A

Piaseczno:
Szpital św. Anny, ul. A. Mickiewicza 39

Katowice:
Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II, Morawa 31

Lubin:
Regionalne Centrum Zdrowia, gen. Józefa Bema 5-6

Przychodnia Lubmed - ul. Armii Krajowej 35

Przychodnia Lubmed - ul. Wyszyńskiego 6

Przychodnia Lubmed - ul. Gwarków 82

Kowary:
Szpital Bukowiec, ul. Sanatoryjna 15

Świebodzice:
Szpital Mikulicz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3-7

Kwidzyn:
Szpital Zdrowie, ul. Hallera 31

Ozimek:
Szpital św. Rocha, ul. Częstochowska 31

Kamień Pomorski:
Szpital św. Jerzego, ul. Szpitalna 10

 

Zgłoszenia dla osób 18-69 lat

Od 15 stycznia istnieje możliwość zgłoszenia chęci szczepienia dla osób w wieku 18-69 lat. Można to zrobić poprzez formularz na stronie:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będą Państwo mogli w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Państwa grupy i dostaną Państwo e-skierowanie.

 

"