23.03.2023

Rozszerzamy opiekę w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Lubinie

Nowa lokalizacja ZPO w Lubinie - całodobowa opieka

20 marca 2023 r. otworzyliśmy nową przestrzeń w ramach Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy jest miejscem, gdzie pacjenci nie wymagający hospitalizacji otrzymują całodobowe świadczenia medyczne. Zakres usług obejmuje między innymi: pielęgnację, rehabilitację i opiekę, a także zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia oraz kontynuację leczenia farmakologicznego. Oferujemy także wsparcie psychologiczne i duchowe, a także prowadzimy edukację zdrowotną dla pacjentów i ich rodzin.

Obecnie, dzięki rozszerzeniu działalności, dysponujemy miejscem dla 50 podopiecznych, którzy będą mieli dostęp do opieki w dwóch lokalizacjach: na piątym piętrze oraz na parterze budynku A, Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie przy ul. Generała Józefa Bema 5. Główną misją Zakładu jest pomaganie przewlekle chorym i niepełnosprawnym w odzyskaniu jak największego zakresu sprawności i niezależności, a także poprawa jakości życia pacjentów i ich rodzin. Prowadzimy także szkolenia, które uczą pacjentów nowych sposobów radzenia sobie z niedowładem i niepełnosprawnością oraz z zakresu edukacji zdrowotnej dla pacjentów i ich rodzin.

FACHOWA OPIEKA DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI


Nasze cele staramy się osiągną dzięki profesjonalnej opiece i przyjaznej, rodzinnej atmosferze, która ma pomóc pacjentom poczuć się lepiej i odzyskać wiarę we własne siły.Nowa przestrzeń wyposażona jest w urządzenia medyczne, dopasowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami i umożliwiają kompleksowe leczenie oraz pielęgnację pacjentów. Dbamy o to, aby opiekę nad pacjentami sprawowały wykwalifikowane osoby. Pielęgniarze posiadają specjalizacje w opiece długoterminowej, geriatrii oraz w opiece paliatywno-hospicyjnej, a także duże doświadczenie zawodowe. Opiekunki medyczne posiadają wykształcenie z zakresu opieki medycznej.

Dodatkowo, opiekę nad pacjentami sprawują magistrzy w dziedzinie rehabilitacji, pielęgniarstwa, pedagogiki oraz psychologii. Opiekę lekarską zapewniają lekarze specjaliści z II stopniem specjalizacji w chorobach wewnętrznych, neurologii, psychiatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Dzięki temu pacjenci mają zapewnioną opiekę na wysokim poziomie, a ich potrzeby medyczne są zaspokajane w sposób kompleksowy i profesjonalny.