teleporady

Rozpoczynamy leczenie żylaków kończyn dolnych w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

Rozpoczynamy leczenie żylaków kończyn dolnych w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

Jak zawsze z radością informujemy o rozwoju naszych usług. Tym razem Szpital św. Anny w Piasecznie poszerza zakres swoich usług o leczenie żylaków kończyn dolnych.

Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Najważniejszym badaniem w diagnozowaniu chorób układu żylnego kończyn dolnych, poza badaniem fizykalnym, jest badanie USG.

Żylaki kończyn dolnych to  wyczuwalne pod skórą i widoczne zmienione chorobowo odcinki żył powierzchownych (poskręcane i pogrubione). Są to niewydolne połączenia pomiędzy układem żył głębokich i powierzchownych. Przyczyną  żylaków jest niewydolność zastawek żył powierzchownych, prowadząca do upośledzenia odpływu krwi, a w konsekwencji do zastoju żylnego i wzrostu ciśnienia w naczyniach, co sprawia, że wiotkie ściany żył ulegają odkształceniu. Choroba ta może wynikać z uwarunkowań genetycznych lub nabytych.

W związku z wprowadzeniem nowej usługi medycznej, Szpital św Anny rozpoczął współpracę z  lekarzem Krzysztofem Piórkiem, specjalistą chirurgii ogólnej i flebologiem. Krzysztof Piórek konsultuje pacjentów cierpiących na żylaki kończyn dolnych w Poradni Chirurgii Ogólnej szpitala. Podczas konsultacji wykonuje badanie USG.

Krzysztof Piórek jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i certyfikowanym flebologiem, posiada wieloletnie doświadczenia kliniczne w diagnozowaniu i operacyjnym leczeniu nawet najbardziej skomplikowanych patologii żył kończyn dolnych na każdym etapie choroby. Specjalizuje się w najnowocześniejszych metodach wewnątrznaczyniowego leczenia niewydolności żylnej, takich jak:

RFITT (Bipolar Radiofrequency Induced Thermotherapy – fale radiowe wysokiej częstotliwości)
ELVeS (zamknięcie żył laserem)
VenaSeal (klejenie żył)
ClariVein
Skleroterapia
Leczenie hybrydowe

Więcej o lekarzu TUTAJ.

Skontaktuj się z nami:

tel. 22 73 54 100

@: piaseczno@emc-sa.pl

 

"