30.06.2022

Robot Versius w EuroMediCare Wrocław

Operacje robotem Versius we Wrocławiu

Już w sierpniu, w naszej wrocławskiej placówce EuroMediCare, odbędą się pierwsze zabiegi urologiczne z użyciem robota medycznego Versius. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem urologii we Wrocławiu, wykonującym operacje radykalnej prostatektomii przy użyciu systemu firmy CMR Surgical z Wielkiej Brytanii.

Funkcjonująca na rynku brytyjskim od 2014 r. spółka, stworzyła system nowej generacji, który początkowo zasilał szpitale działające w ramach brytyjskich systemów służby zdrowia -  National Health Service. Teraz do grona placówek, gdzie robot Versius będzie wspomagał pracę chirurgów,  dołączają dwa szpitale z grupy EMC. Oprócz Wrocławia, robot będzie asystował urologom także w poznańskim szpitalu CERTUS.

SYSTEM ROBOTYCZNY NOWEJ GENERACJI

Specjalnie zaprogramowany system robotyczny został stworzony z myślą o zapewnieniu komfortu zarówno pacjentom, jak i zespołowi medycznemu. Co istotne, dzięki małej inwazyjności system pozwala na zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa pacjenta. Odbywa się to także za pomocą maksymalnego zmniejszenia pola operacji, a co za tym idzie – minimalnej ingerencji w organizm pacjenta.

W parze z niską inwazyjnością idzie również krótsza hospitalizacja. W przeciwieństwie do klasycznych operacji na otwartym organizmie, zabieg z asystą robota pozwala na szybszą rekonwalescencję pacjenta, zmniejszenie bólu podczas gojenia ran oraz znaczną redukcję wystąpienia powikłań pozabiegowych. W efekcie, pacjenci wracają do formy dużo szybciej. Operacje robotyczne to także olbrzymia pomoc dla osób, które nie mogą zostać zakwalifikowane do tradycyjnej operacji. 

Lekka, modułowa konstrukcja składa się z:

  • ergonomicznej konsoli, która pozwala chirurgowi na dopasowanie wygodnej pozycji podczas operacji, eliminując zmęczenie i zwiększając komfort pracy
  • mobilnej kolumny endoskopowej wyposażonej w kamerę, która daje wysokiej jakości obraz 3D HD
  • trzech mobilnych, zrobotyzowanych ramion, będących  precyzyjnym odwzorowaniem ludzkiej ręki

Skonfigurowanie robota i dostosowanie go do planowej operacji zajmuje zaledwie 15 minut, gwarantując efektywne wykorzystanie w pracy bloku operacyjnego.  

Kwalifikacja i rejestracja: 661 300 405


>> Zobacz ofertę zabiegów urologicznych w Szpitalu EuroMediCare

 

Surgeon at Console

  Versius bedside unit 2

Versius bedside