teleporady

Oddział pediatryczny w szpitalu św. Anny nieczynny do odwołania

w związku z koniecznością stworzenia oddziału dla chorych z SARS-CoV-2


Szanowni Państwo,

 

decyzją Ministra Zdrowia na wniosek Wojewody Mazowieckiego szpital św. Anny w Piasecznie został zobligowany do zapewnienia 21 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

W  związku z uruchomieniem oddziału dla pacjentów z koronawirusem i oddelegowaniem personelu lekarskiego i pielęgniarskiego do tego obszaru, została podjęta decyzja o czasowym zamknięciu oddziału pediatrycznego, który pozostaje nieczynny do odwołania.

Pozostałe oddziały szpitala pozostają otwarte. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby realizować świadczenia medyczne na najwyższym poziomie bezpieczeństwa! Odział dla pacjentów zmagających się z koronawirusem został otworzony w wydzielonej części szpitala, oddzielonej od pozostałych chorych i dysponującej osobnym wejściem.


Gdzie szukać oddziału pediatrycznego w najbliższej okolicy? Oto lista placówek, które aktualnie (stan na 16.11.2020) realizują świadczenia medyczne dla dzieci:

 • Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie
  Ul. Marszałkowska 24, 00-576 Warszawa
 • Warszawski Szpital Dziecięcy SPZOZ
  ul. M. Kopernika 43, Warszawa
  Budynek "B1" (wejście od ul. Świętokrzyskiej)
 • Dziecięcy Szpital Kliniczny IM. JÓZEFA POLIKARPA BRUDZIŃSKIEGO W WARSZAWIE
  ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa
 • Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus
  ul. Lindleya 4, 02-005 Warszawa
 • Centralny Szpital Kliniczny
  ul. Banacha 1A, 02-097 Warszawa

 

TO WAŻNE! Przed udaniem się do danej placówki warto sprawdzić, czy w dalszym ciągu realizuje ona świadczenia. Aktualne informacje dostępne są na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Telefonicznej Infolinii Pacjenta: 800 190 590.

"