teleporady

Oddział Pediatrii Szpitala św. Anny w Piasecznie w nowej lokalizacji i po remoncie

Oddział Pediatrii Szpitala św. Anny w Piasecznie w nowej lokalizacji i po remoncie

Oddział Pediatrii został przeniesiony do świeżo wyremontowanych pomieszczeń. Dzięki temu już od tego tygodnia mali pacjenci i ich rodzice będą przebywali w nowych, komfortowych salach, dostosowanych do ich potrzeb.   

Oddział mieści się teraz na pierwszym piętrze gruntownie zmodernizowanej części szpitala, która od teraz jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci. W holu szpitalnym zorganizowano kącik zabaw, gdzie maluchy mogą spędzić czas w oczekiwaniu na przyjęcie do szpitala. Po przeprowadzce oddział zachował swój kameralny charakter, jednak warunki w jakich będą przebywać dzieci i ich rodzice uległy znacznej poprawie.

Do dyspozycji chorych dzieci jest łącznie 11 sal, w tym również sale jednoosobowe. Każda sala zyskała własną, łazienkę, dostosowaną do potrzeb dzieci. Oddział podzielono na trzy odcinki: niemowlęcy, dzieci młodsze i dzieci starsze. Dzięki temu zarówno najmłodsi jak i najstarsi pacjenci pediatrii będą mieli zapewniony odpowiedni spokój i komfort. W salach części niemowlęcej znalazły się dodatkowo stanowiska do pielęgnacji, ułatwiające rodzicom opiekę nad dzieckiem. Ze zmian zadowoleni będą także rodzice i opiekunowie, którzy dzięki przenosinom mają teraz do dyspozycji kuchnię oraz łazienki dostosowane do ich własnych potrzeb.  

- Remont  rozpoczął się przed kilkoma miesiącami, a dzisiaj nowy oddział prezentuje się wspaniale. Pacjenci trafiający do naszego oddziału mają zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie zgodnie  z obowiązującymi standardami medycznymi. Mamy bardzo dobrych lekarzy diagnostów, radiologów USG. W razie potrzeby możliwa jest konsultacja specjalisty z zakresu neurologii, laryngologii, kardiologii, psychologii, psychiatrii, dermatologii, nefrologii, hematologii i onkologii. Współpracujemy także z pulmonologiem, alergologiem i gastrologiem. Ponadto szpital dysponuje bardzo dobrym zapleczem diagnostycznym. Na miejscu wykonywane są badania laboratoryjne, radiologiczne, ultrasonograficzne, EKG, ECHO serca i Holter. To spora korzyść dla naszych pacjentów – powiedziała lek. Anna Wolniewicz, ordynator oddziału.

Z opieki medycznej Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Anny korzystają pacjenci z powiatu piaseczyńskiego i powiatów ościennych. W ubiegłym roku hospitalizowano tu 1825 dzieci. Najczęściej trafiają one na oddział z powodu infekcji górnych dróg oddechowych, nieżytów żołądkowo-jelitowych i zakażeń układu moczowego. Na co dzień małymi pacjentami opiekuje się 14 lekarzy i 15 pielęgniarek.

 Szpital św. Anny w Piasecznie należy do Grupy EMC od ośmiu lat. Do tej pory Grupa wydała na inwestycje w szpitalu ponad 51 mln zł. W 2016 r. w szpitalu hospitalizowano ponad 10 000 osób, a na izbie przyjęć udzielono pomocy ponad 12 000  pacjentów i przeprowadzono ponad 2 000 operacji.

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.  86% proc. przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Grupa buduje kompleksowy model leczenia – od lekarza POZ, porady specjalistyczne, pełną diagnostykę i leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

"