teleporady

Nowy ultranowoczesny sprzęt w naszym Szpitalu św. Anny w Piasecznie. Jedyny taki w Polsce.

Nowy ultranowoczesny sprzęt w naszym Szpitalu św. Anny w Piasecznie. Jedyny taki w Polsce.

W naszym Szpitalu św. Anny w Piasecznie pojawił się ultranowoczesny sprzęt! A dokładnie laser holmowy firmy Lumenis o najwyższej  mocy120 W. To jedyny taki sprzęt w Polsce, który w rękach naszych urologów staje się potężną superbronią przeciw kamicy nerkowej!

Umożliwia on znacznie szybsze kruszeni złogów w nerkach, gdyż wiązka lasera jest w stanie kruszyć kamień z częstością 80 uderzeń na sekundę, podczas gdy obecnie używany laser maksymalnie uderza 20 razy sekundę. Ta korzyść powoduje 4 razy szybszy efekt kruszenia.

Po zabiegu zostaje jedynie pył kamiczy, nie zaś, jak do tej pory piasek pokruszeniowy, co jest bardziej komfortowe dla pacjenta i przyspiesza rekonwalescencję.

 

Dzięki unikalnej technologii MOSES, która pozwala na kruszenie złogu nawet z odległości, zabieg RIRS jest krótszy, pozwala na kruszenie większych kamieni i jeszcze szybszą rekonwalescencję pacjenta!

Kolejne zalety naszego nowego lasera holmowego to możliwość przeprowadzenia dwóch zabiegów leczenia łagodnego rozrostu stercza (BPH), które do tej pory nie były w Polsce dostępne:

zabieg HoLEP ( enukleacja laserowa gruczolaka stercza) tzn. przezcewnkowe doszczętne wyłuszczenie gruczolaka u pacjenta z BPH bez względu na to jak duży jest przerost gruczołu prostaty. . Jest to zabieg bardzo bezpieczny i z najlepszym obecnie efektem urodynamicznym.
zabieg HoVAP ( waporyzacja czyli odparowanie gruczolaka stercza). Alternatywa dla zabiegów tzw. zielonego lasera. Znacznie skraca czas zabiegu i odczuwalnie zmniejsza dolegliwości dyzuryczne (czyli trudności w oddawaniu moczu) w porównaniu z zielonym laserem. 

 

Zabiegi z użyciem nowego lasera holmowego będą przeprowadzać nasi urolodzy z Centrum Leczenia KamicySzpitalu św. Anny w Piasecznie - Marek Zawadzki i Przemysław Zugaj.

 

Skontaktuj się z nami:

Szpital św. Anny w Piasecznie

ul. A. Mickiewicza 39, 05-500 Piaseczno

tel. 22 73 54 100

email: piaseczno@emc-sa.pl

 

Dowiedz się więcej o leczeniu kamicy w naszych placówkach:

http://kamica.emc-sa.pl/

 

"