teleporady

Nowoczesna siedziba Przychodni EMC w Kowarach jest już gotowa

Uroczyste otwarcie przychodni w nowym budynku przy ul. Jeleniogórskiej

Budynek oraz otoczenie zostały w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z opieki medycznej już w poniedziałek.

 9 grudnia uroczyście otwarto nową siedzibę przychodni EMC w Kowarach przy ulicy Jeleniogórskiej 14D. Uczestniczyli w nim m.in. Anna Konieczyńska - Starosta Jeleniogórski, Paweł Kwiatkowski – Wicestarosta Jeleniogórski, Eugeniusz Kleśta – Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej  Machnica – Przewodniczący Rady Miasta Kowary, Ewa Pędziwiatr zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radni Rady Miasta: Zofia Ujma i Paweł Ciszewski.

Przebudowa pomieszczeń w nowej przychodni zdrowia pochłonęła ponad 2 mln zł, z kolei na wyposażenie przeznaczono niemal 100 tys. zł. Koszt przebudowy i wyposażenia pokryty został w całości przez EMC Instytut Medyczny SA. 

 - W EMC wierzymy, że każdy pacjent, niezależnie czy korzysta z leczenia w ramach NFZ czy sam płaci za nie płaci, powinien otrzymywać opiekę medyczną w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Bardzo się cieszę, że po miesiącach wytężonej pracy możemy leczyć mieszkańców Kowar w tak nowoczesnym i bezpiecznym otoczeniu - powiedział Maciej Piorunek, dyrektor operacyjny i członek zarządu EMC.

 W przychodni działał będzie POZ, oraz poradnie specjalistyczne: dermatologii i wenerologii, neurologii, gruźlicy i chorób płuc, położnictwa i ginekologii (ze szkołą rodzenia), okulistyki, otolaryngologii i zdrowia psychicznego.

 Już od poniedziałku mieszkańcy powiatu będą mogli umówić się na wizytę  u lekarza lub złożyć deklarację by zostać pacjentem nowej przychodni. Pacjenci, którzy dotychczas korzystali z usług przychodni przy ul. 1 Maja nie muszą dopełniać żadnych formalności, bo cała ich dokumentacja i dane zostały automatycznie przeniesione do nowej lokalizacji.

 - W tej przychodni, podobnie jak w naszym szpitalu, zbiegają się drogi i losy wielu mieszkańców. Jestem naprawdę dumna, że teraz nasi pacjenci będą mogli korzystać z opieki medycznej w tak komfortowych warunkach - powiedziała Dorota Piotrzkowska, dyrektor Szpitala Bukowiec i nowo otwartej przychodni

 W nowym budynku punkt informacji i rejestracji do wszystkich lekarzy i gabinetów mieści się na parterze. Rodzicom z dziećmi w wózkach lub osobom niepełnosprawnym najwygodniej będzie dostać do przychodni wejściem z tyłu budynku, a po zarejestrowaniu się w recepcji np. wjechać windą na pierwsze piętro.

 Na parterze znajdują się: poradnie ogólne, punkt szczepień, gabinet zabiegowy, gabinety pielęgniarek i położnych środowiskowo-rodzinnych, a także poradnia: położniczo-ginekologiczna, otolaryngologiczna, dermatologiczna, gruźlicy i chorób płuc. Na pierwszym piętrze jest szkoła rodzenia oraz gabinet okulisty, neurologa i poradnia zdrowia psychicznego z salą do terapii grupowej.  Przychodnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty do 16.00.

Polecamy obejrzenie krótkiej relacji przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach

https://www.facebook.com/slolsity/videos/295346877533389/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

 

"