04.08.2020

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego

Szpital EuroMediCare

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego

 

Zmodernizowana pracownia rezonansu magnetycznego we wrocławskim Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare już przyjmuje pacjentów.

Z powodu pandemii obyło się bez uroczystego otwarcia, ale nowy aparat już zyskał regionalny rozgłos dzięki testom medycznym nowych piłkarzy wrocławskiego Śląska. Zmodernizowana pracownia będzie poważnym wzmocnieniem oferty EuroMediCare. Nowy aparat niewątpliwie zwiększa wydajność naszej pracowni – opowiada Ilona Zmarlak, dyrektor wrocławskiego szpitala. – Ale nie zapomnieliśmy o doświadczeniu pacjenta: podczas badania, w komfortowym pomieszczeniu wyświetlamy relaksujące wizualizacje.

MAGNETOM Altea wyposażony jest w przestronny 1,5-teslowy magnes o średnicy 70 cm. Unikatowa technologia BioMatrix, dostosowująca badanie do bioróżnorodności pacjentów, najnowsza platforma oprogramowania syngo MR XA i wyjątkowe pakiety Turbo Suite do badań szybkich pozwalają łączyć wysoką jakość i powtarzalność badań z wydajnością. MAGNETOM Altea to nasz najnowszy rezonans magnetyczny, jego premiera odbyła się w 2019 r. – wyjaśnia Marek Witulski, dyrektor branż Diagnostic Imaging i Advanced Therapies w Siemens Healthineers. – Zapewnia świetną jakość obrazowania przy maksymalnym komforcie pacjentów.

Szpital EuroMediCare oferuje szybkie terminy badania, przez 6 dni w tygodniu w godz. 7:30 - 22:00. Badania wykonywa ne są w ramach NFZ oraz komercyjnie.