21.06.2016

Międzynarodowi specjaliści szkolili ginekologów w Szpitalu EMC w Piasecznie

Blisko 20 lekarzy ginekologów z całej Polski wzieło udział w szkoleniu „Histerektomia Waginalna i Laparoskopia w Ginekologii”

Międzynarodowi specjaliści szkolili ginekologów w Szpitalu EMC w Piasecznie.

 

W dniach 17-18 czerwca w Szpitalu św. Anny w Piasecznie należącym do Grupy EMC Szpitale odbyło się szkolenie „Histerektomia Waginalna i Laparoskopia w Ginekologii” , w którym wzięło udział  blisko 20 lekarzy ginekologów z całej Polski.

Innowacyjne warsztaty małoinwazyjnych operacji laparoskopowych w ginekologii poprowadził dr  n. med.  Andrzej Morawski wieloletni współpracownik Grupy EMC przy wparciu m.in.   dr n. med. Cornelii Freitag i dr n. med. Pawła Morawskiego z  Städtisches Krankenhaus Eisenhüttenstad, a także dr n. med. Rafała Kuźlika Ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Podczas szkolenia  przeprowadzono metodami małoinwazyjnymi operacje :  Histerektomia waginalna, LASH  (laparoskopowa, nadpochwowa amputacja macicy) oraz dwa zabiegi wyłuszczenia mięśniaków macicy.

Zabiegom towarzyszyły wykłady oraz Video-Lab, czyli prezentacja nagranych fragmentów skomplikowanych laparoskopowych operacji ginekologicznych z błędami chirurgicznymi oraz zabiegami przeprowadzonymi perfekcyjnie. Uczestnicy mieli też możliwość ćwiczeń technik preparacji i szycia na symulatorach.

W ramach hospitacji, uczestnicy kursów będą mogli pod kierownictwem specjalistów samodzielnie przeprowadzać takie zabiegi, także w zagranicznych placówkach.

Szpital św. Anny w Piasecznie należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny kompleksowy model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.