teleporady

26.07.2016

Grupa EMC Szpitale rozwija sieć przychodni i przejmuje Aktywne Centrum Zdrowia

Grupa EMC Szpitale rozwija sieć przychodni i przejmuje Aktywne Centrum Zdrowia. EMC Instytut Medyczny podpisał 25 lipca 2016 roku umowy zakupu siedmiu przychodni specjalistycznych z grupy Aktywne Centrum Zdrowia (ACZ).

W kupionych przez EMC Instytut Medyczny przychodniach we Wrocławiu, Oleśnicy, Bierutowie i Sycowie funkcjonuje ponad 50 poradni specjalistycznych, a z opieki w ramach POZ korzysta ponad 36 tys. pacjentów. Zespół pracowników liczy ponad 300 osób, w tym ponad 170 lekarzy. Przychody przychodni wyniosły w 2015 roku  ponad 21,5 mln zł, z czego ponad 80 proc. pochodziło z kontraktów z NFZ.

Nowe przychodnie, oferujące usługi ambulatoryjne, znakomicie  wpisują się w strategię rozwoju EMC Szpitale. Z myślą o wygodzie pacjentów budujemy grupę, w której nasze ośrodki diagnostyczne, ambulatoryjne, szpitalne i opiekuńcze mogą się wzajemnie uzupełniać. Chcemy oferować dostęp do jak najlepszej opieki medycznej jak największej grupie pacjentów – powiedział Ireneusz Pikulicki, członek zarządu EMC Instytutu Medycznego SA

Dzięki tej akwizycji Grupa EMC Szpitale staje się liderem we Wrocławiu pod względem ilości przychodni i liczby pacjentów, którymi opiekuje się w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).

Podjęliśmy decyzję o sprzedaży naszych przychodni, mając pewność, że włączenie ich do silnej, ogólnopolskiej sieci szpitali i przychodni, umożliwi dalszy ich rozwój - mówi Mariusz Wawrzyniak, prezes spółki Aktywne Centrum Zdrowia.

Wyłącznym doradcą finansowym transakcji jest FORMEDIS Medical Management& Consulting z Poznania.

Konsolidacja grup przychodni, takich jak ACZ, może być realizowana tylko przy doświadczonym i silnym inwestorze, jakim jest EMC Instytut Medyczny, który  zagwarantuje dalszy rozwój i nakłady inwestycyjne, a pacjentom zapewni wysoką jakość opieki medycznej - podsumowuje Paweł Magdziarz, Partner Zarządzający w FORMEDIS Medical Management& Consulting, specjalizującej się między innymi w usługach doradztwa transakcyjnego.

" "