teleporady

Dzień Dziecka w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

W środę 1 czerwca Wojciech Ołdakowski Starosta Piaseczyński oraz Katarzyna Paprocka Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego odwiedzili dzieci przebywające w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

W środę 1 czerwca Wojciech Ołdakowski Starosta Piaseczyński oraz Katarzyna Paprocka Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego odwiedzili dzieci przebywające w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Z okazji Dnia Dziecka przedstawiciele piaseczyńskiego samorządu wręczyli maluchom narodzonym na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Neonatologią wyjątkowe prezenty -Szumiące Misie Whisbear. Te niezwykłe pluszaki swoim szumem w bezpieczny sposób uspokajają noworodki i niemowlęta.

Oryginalny Szumiący Miś od firmy Whisbear posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Misie szumią w kolejnych polskich szpitalach na oddziałach noworodków i wcześniaków, a także na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Od dziś pomagają w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie. Jeden z nich zostanie na stałe na wyposażeniu Oddziału. Będzie wspierał personel szpitala i utulał do snu maluchy w ich pierwszych dniach życia.

Ta niezwykła zabawka zdobyła nie tylko serca tysięcy rodziców, ale także kilkanaście nagród w Polsce i zagranicą, m.in.: Kids' Time Star 2016, Parents Choice 2015 czy SuperMama Awards 2016. Na stronie  www.whisbear.com  można zapoznać się z pozytywnymi opiniami rodziców i dowiedzieć się więcej o Misiu Whisbear. Whisbear Szumiący Miś był partnerem Dnia Dziecka w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Ewa Maleszyk Dyrektor Szpitala św. Anny w Piasecznie obdarowała pluszowymi misiami Grupy EMC Szpitale starsze dzieci przebywające na Oddziale Pediatrycznym.  Mali pacjenci otrzymali także książeczki i kolorowanki od samorządowców oraz upominki od firmy Pharmaceris.


Ewa Maleszyk podziękowała Panu Staroście Wojciechowi Ołdakowskiemu za wspólną organizację Dnia Dziecka w piaseczyńskim szpitalu, będącą elementem udanej współpracy między podmiotami.

Piaseczyński Oddział Położniczo-Ginekologiczny cieszy się dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Rocznie na świat przychodzi tu 1.200 dzieci. Najmłodsi pacjenci pozostają pod profesjonalną i życzliwą opiekę neonatologów pod kierownictwem Ordynator Aleksandry Chwilczyńskiej-Mizery oraz lekarzy i położnych Oddziału Położniczo-Ginekologicznego kierowanego przez Ordynatora Rafała Kuźlika oraz Położną Oddziałową Beatę Matyj.

Starsze dzieci mogą liczyć na pomoc na Oddziale Pediatrycznym kierowanym przez Ordynator Annę Wolniewicz oraz Pielęgniarkę Oddziałową Monikę Pasik.

 

Dodatkowo dzieci mogą uzyskać poradę lekarską w przyszpitalnej Przychodni, która dla małych pacjentów dysponuje poradniami: alergologiczną, kardiologiczną, neurologiczną oraz  pulmonologiczną. W Przychodni można też wykonać dzieciom m.in. USG serca oraz skorzystać z rehabilitacji.

Szpital św. Anny w Piasecznie należy do Grupy Grupa EMC Szpitale, która prowadzi  10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dzien Dziecka Piaseczno 1

Dzien Dziecka Piaseczno 2

Dzień Dziecka Piaseczno 3

 

 

Dzien Dziecka Piaseczno 5

Dzien Dziecka Piaseczno 4

"