teleporady

dr Jarosław Derejczyk nagrodzony tytułem "Menedżer Rynku Zdrowia" w kategorii placówki niepubliczne

dr Jarosław Derejczyk nagrodzony tytułem "Menedżer Rynku Zdrowia" w kategorii placówki niepubliczne

Wspaniale wieści. Wczoraj, 23 października, podczas Gali XIII Forum Rynku Zdrowia, poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2016 – wyróżnień, które przyznawane są od dwunastu lat w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

W kategorii Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne) nagrodzony został  dr n. med.  Jarosław Derejczyk, wieloletni dyrektor naszego Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii.

Portret w tej kategorii przyznajemy za wieloletnie zaangażowanie Pana doktora Jarosława Derejczyka w rozwój jedynego w kraju szpitala geriatrycznego i pasję, z jaką realizuje misję placówki, obecnie jako przewodniczący Rady Naukowej CBR Szpitala Geriatrycznego w Katowicach. Doktor Derejczyk nie ustaje w poszukiwaniu lepszych rozwiązań służących opiece nad osobami starszymi. Edukacja przyszłych pacjentów – tzw. oswajanie starości – stanowi w tym szpitalu priorytet na równi z rozwojem metod diagnostyki i leczenia osób w wieku powyżej 60. roku życia. Przy Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach powstało także Centrum Badawczo-Rozwojowe. – brzmiało uzasadnienie.

Gratulujemy dr Jarosławowi Derejczykowi i pękamy z dumy.

EMC_KATO_-6833

 

 

"