Badania USG i USG Doppler

badanie USG

Ultrasonografia jest jedną z najbardziej nieinwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach. Badanie odbywa się bez potrzeby podawania środków cieniujących.

Wynik badania pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni czy wnętrza tych narządów. Z oceny echostruktury badanego narządu, specjaliści wykonujący badanie mogą wysunąć  wnioski diagnostyczne: o charakterze zmian zapalnych, zanikowych, zwyrodniałych czy nowotworowych. W przypadku zmian nowotworowych, badanie może zasugerować proces łagodny lub złośliwy.

Wykonujemy:

USG ginekologiczne głowicą endovaginalną
USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
USG jamy brzusznej
USG piersi
USG serca
USG tarczycy
USG bioderek
USG układu moczowego, prostaty
USG moszny/jąder
USG szyi
USG ślinianek
USG węzłów chłonnych

Badanie USG Doppler

Nieinwazyjne badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Badanie to pozwala na ocenę wydolności układu żylnego oraz precyzyjną lokalizację zmian chorobowych żył i tętnic.

USG Doppler wykonuje się w pierwszym etapie leczenia choroby żylnej. Poprzedza leczenie chorób układu żylnego i tętniczego, zarówno metodami operacyjnymi, jak i nieoperacyjnymi. Ultrasonografia dopplerowska jest podstawową metodą diagnostyki zwężeń tętnic szyjnych oraz kończyn dolnych. 

Wykonujemy:

USG Doppler tętnic dogłowowych
USG Doppler tętnic kończyn dolnych
USG Doppler żył kończyn dolnych
USG Doppler układu wrotnego

Informacja i rejestracja