Katarzyna Maksymowska-Zborowska

psycholog, psychoterapeuta, psycholog sportu

Katarzyna Maksymowska-Zborowska ukończyła studia magisterskie psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Posiada certyfikat Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego ukończonego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „ INTRA” w Warszawie, jest również absolwentką Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „ INTRA” w Warszawie. Posiada  dyplom ukończenia Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia. Ukończyła również 3 stopniowy kurs „ Psychologia sportu”. Ukończyła studia podyplomowe, Psychologia Sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Prowadzi terapię indywidualną i grupową. Pracuje w nurcie integratywnym z dominacją nurtu humanistycznego.

Katarzyna Maksymowska-Zborowska dodatkowo zajmuje się  psychologią sportu i motywacji, rozwojem osobistym, radzeniem sobie ze stresem, coachingiem dla sportowców, biznesmenów oraz wszystkich tych, których praca wiąże się z wysokim poziomem stresu.

Ze sportowcami pracuje krótko i długoterminowo. W swojej pracy stosuje różne elementy treningu mentalnego (m. in.: relaksację, trening oddechowy, wizualizację, trening koncentracji) dostosowując zajęcia do potrzeb  osoby. Posiada doświadczenie jako psycholog sportu wspierając juniorów Kadry Polski w jeździectwie, ujeżdżeniu na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Doskonale radzi sobie w sytuacjach kryzysowych, takich jak nagły wypadek w trakcie zawodów, kontuzja a także  w innych sytuacjach gdzie wymagana jest szybka interwencja. Na co dzień współpracuje z młodymi zawodnikami, grupami sportowymi, trenerami i rodzicami zawodników nad zwiększeniem samokontroli i opanowaniem stresu, udoskonaleniem zdolności koncentracji i uwagi, umiejętnością ukierunkowania wyobraźni na zwycięstwo bez agresywnej rywalizacji.

Specjalizacje:

psychologia , psychoterapia , psychologia sportu

Placówki:

Piaseczno - Szpital św. Anny

ul. A. Mickiewicza 39 , 05-500 Piaseczno
tel.: 22 73 54 100
e-mail: piaseczno@emc-sa.pl