mgr Sylwia Bieńkowska - położna

mgr Sylwia Bieńkowska

położna

Magister położnictwa z dyplomem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z ukończoną specjalizacją z pielęgniarstwa noworodkowego. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy położnej. Zawód jest jej pasją, w którym cały czas się doskonali i pogłębia wiedzę medyczną. W Szpitalu św. Anny prowadzi fizjologiczne ciąże i jako mentorka towarzyszy pacjentkom podczas porodu.

Nauki biologiczne i behawioralne to wiedza, którą zgłębia empirycznie, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, gdyż jest mamą piątki dzieci.  Swoją wiedzą na temat naturalnego rodzenia i karmienia dzieli się z osobami, które chcą wiedzieć więcej na ten temat, a z rodzicami rozwiązuje indywidualne problemy podczas spotkań.

Jest czynną położną, a także konsultantem i doradcą laktacyjnym. W swoich publikacjach promuje traktowanie noworodka jako pełnoprawnego obywatela, w pełni kompetentnego do komunikowania się z otoczeniem. Umożliwia jej to praca Skalą Brazeltona* NBAS, którą stosuje podczas oceny dziecka, jako narzędzie pomagające poznać rodzicom przyczyny konkretnych zachowań ich córki czy syna. Prywatnie bardzo sobie ceni kontakt z przyrodą, lubi wieś, ale także ruch, taniec.

>> Przejdź do poradni ginekologicznej

>> Umów wizytę

Specjalizacje:

położnictwo

Placówki:

Piaseczno - Szpital św. Anny

ul. A. Mickiewicza 39 , 05-500 Piaseczno
tel.: 22 73 54 100
e-mail: piaseczno@emc-sa.pl