Urazy i ortopedia

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządów ruchu (układu szkieletowego, układu więzadłowo-stawowego) oraz urazów mięśni, nerwów i stawów.

Do chorób kości należą między innymi: nabyta lub wrodzona upośledzona mineralizacja kości, która prowadzi do osłabienia ich struktury, deformacji, skrzywień, a w efekcie do licznych złamań i trudności w ich gojeniu. Chorobą najczęściej dotykającą stawów jest zapalenie spowodowane ich nadmiernym obciążeniem. Zapalenie stawów powoduje duże dolegliwości bólowe nasilające się przy wysiłku aktywującym dany staw.

 Kontuzje i urazy zdarzają się bardzo często, gdy aktywnie spędza się czas. W większości są to niegroźne urazy tkanki miękkiej czyli siniaki i stłuczenia, chociaż niekiedy dochodzi również do uszkodzeń kości: złamań i zwichnięć. 

Najbardziej narażone na urazy są: kolana, ręce, stawy skokowe, ramiona, piszczele, uda , stawy łokciowe i pachwiny.  A do najczęstszych urazów można zaliczyć: uszkodzenie wiązadeł, skręcenie kostki, naciągnięcie wiązadeł, zwichnięcie stawu biodrowego i stłuczenia.

Dane Kontaktowe

Kowary - Szpital Bukowiec

ul. Sanatoryjna 15 , 58-530 Kowary tel.: 75 64 15 715 e-mail: sekretariat@pcz-kowary.pl

Dane Kontaktowe

Wrocław - EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ul. Pilczycka 144 , 54-144 Wrocław tel.: 71 71 17 400 e-mail: wroclaw@emc-sa.pl

Dane Kontaktowe

Katowice - Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II

Morawa 31 , 40-353 Katowice tel.: 32 256 81 49 fax: 32 204 70 79 e-mail: katowice@emc-sa.pl
e-rejestracja