18.07.2014

Piotr Gerber nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej, a Agnieszka Szpara nowym Prezesem EMC Instytut Medyczny

W związku z intensywnym rozwojem Grupy EMC Instytut Medyczny polegającym na przejmowaniu i modernizacji kolejnych szpitali i przychodni, kluczowi inwestorzy przeprowadzili zmiany w składzie Rady Nadzorczej i Zarządu EMC Instytut Medyczny.

Piotr Gerber nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej, a Agnieszka Szpara nowym Prezesem EMC Instytut Medyczny.

 

Piotr Gerber z dniem 8 września 2014 roku objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Z tego względu złożył on rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu EMC Instytut Medyczny SA z dniem 31 sierpnia 2014 roku.
Nowym Prezesem EMC Instytut Medyczny od 1 września została Agnieszka Szpara.

Objęcie przez Piotra Gerbera stanowiska w Radzie Nadzorczej umożliwi mu wsparcie strategicznego rozwoju Grupy i dalsze zintensyfikowanie tempa pozyskiwania nowych placówek. Natomiast wzmocnienie Zarządu o nową osobę posiadającą duże doświadczenie w branży medycznej pozwoli na jeszcze sprawniejsze zarządzanie Grupą EMC.

„Cieszę się, że wiedza i doświadczenie Pani Agnieszki Szpary wzmocni sprawdzony zespół EMC Instytut Medyczny” – powiedział Piotr Gerber.

„Zarządzanie Grupą EMC to skoncentrowanie się na kontynuacji rozpoczętej przed laty strategii rozwoju i jednocześnie realizacja nowych projektów na zmieniającym się rynku w Polsce. Cieszę się, że będę mogła współpracować z Zespołem EMC, który tak wiele osiągnął w segmencie zarządzania szpitalami”- powiedziała Agnieszka Szpara.