teleporady

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bierutowie – czym się zajmujemy?

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w Bierutowie to miejsce otwarte dla wszystkich pacjentów. Pracujący tu lekarze pierwszego kontaktu służą pomocą w diagnostyce i leczeniu najczęstszych przypadłości, wydają skierowania do lekarzy-specjalistów, służą poradą w kwestiach związanych ze zdrowym trybem życia oraz dietą i podejmują się zadań związanych z promocją profilaktyki, zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej.

Na pomoc w naszym ośrodku mogą liczyć zarówno osoby chore, jak i ci z Państwa, którzy są zainteresowani prewencją i zdrowym trybem życia, którzy chcą podtrzymywać dobry stan swojego zdrowia. Zapraszamy do kontaktu!

 

Czy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest płatna?

Oferowane przez nas usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej są świadczone nieodpłatnie w ramach podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy. Aby skorzystać z pomocy lekarza w poradni podstawowej opieki zdrowotnej wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub osobiście. Każdy pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru placówki podstawowej opieki zdrowotnej nie częściej niż dwa razy w roku. Wypełniając deklarację możesz wskazać imiennie wybranego przez Ciebie lekarza, pielęgniarkę oraz położną. Swojego wyboru nie musisz potwierdzać w NFZ, ani informować o nim swojej poprzedniej placówki medycznej.

Co jeszcze zapewnia Ci podstawowa opieka medyczna?
Lekarze pracujący w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej udzielają konsultacji w gabinetach lekarskich, a także, w przypadku uzasadnionej potrzeby medycznej, w domu pacjenta. Co więcej, oprócz pomocy diagnostycznej, nasi pacjenci mogą skorzystać z innych usług oferowanych w naszych placówkach, odwiedzając:

  • gabinet zabiegowy,
  • gabinet szczepień,
  • a także gabinet pobrań.

Lekarze pracujący w poradni pierwszego kontaktu uprawnieni są do kierowania pacjentów na rehabilitację, leczenie uzdrowiskowe, do współpracy z pielęgniarkami i położnymi POZ oraz wystawiania zaświadczeń na temat stanu zdrowia pacjenta.

 

Złóż deklarację:

1. pobierz plik i wypełnij.

lekarz

poz_lekarz

 

pielęgniarka

poz_pielegniarka

 

położna

poz_polozna

2. złóż osobiście w placówce.

Skontaktuj się z nami.

Informacja i rejestracja

"