teleporady
Wojtczak

Beata Wojtczak

dr hab. n. med. specjalista chirurgii ogólnej, endokrynolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku. Tytuł specjalisty chirurgii ogólnej uzyskała w 2008 roku, a w 2012 roku – tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii, co daje jej możliwość kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń endokrynnych, a zwłaszcza tarczycy.W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych a następnie kontynuując pracę naukową dotyczącą schorzeń gruczołu tarczowego uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.

Jej zainteresowania zawodowe od samego początku koncentrują się na leczeniu schorzeń tarczycy i przytarczyc. W 2011 roku jako pierwsza na Dolnym Śląsku wprowadziła zastosowanie neuromonitoringu w operacjach tarczycy, co istotnie wpłynęło na poprawę wyników leczenia.  Jest laureatką prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody Złoty Skalpel 2018 za wdrażanie i propagowanie techniki neuromonitoringu w chirurgii tarczycy, mające na celu podnoszenie jakości leczenia operacyjnego schorzeń tarczycy w Polsce.

Jako pracownik naukowy w Klinice Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prowadzi zajęcia ze studentami medycyny, jest także autorką wielu publikacji naukowych, dotyczących leczenia schorzeń tarczycy, zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach. Należy do Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, a także jest członkiem Międzynarodowej Grupy do Spraw Neuromonitoringu.

W Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu pełni rolę koordynatora zespołu ds. leczenia schorzeń tarczycy. Specjalizuje się w operacjach tarczycy (wola guzkowego, raka tarczycy, choroby Graves-Basedowa, wola nawrotowego) z zastosowaniem neuromonitoringu.

Specjalizacje:

endokrynologia , chirurgia ogólna

Placówki:

Wrocław - EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ul. Pilczycka 144 , 54-144 Wrocław
tel.: 71 71 17 400
e-mail: wroclaw@emc-sa.pl

" "