Monika Melon-Sapilak

specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog

Lek. med. Monika Melon-Sapilak to absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, lekarz specjalista z dziedziny chorób wewnętrznych i endokrynologii, ordynator oddziału endokrynologii w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu. 

Od 2002 roku pracowała w Oddziale Reumatologii, a następnie Oddziale Chorób Wewnętrznych Kliniki Chorób Wewnętrznych 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W 2012 roku ukończyła specjalizację  w dziedzinie chorób wewnętrznych.

W latach 2013-2016 zdobywała wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu endokrynologii w Oddziale Endokrynologii Kliniki Chorób Wewnętrznych 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego oraz Poradni Endokrynologicznej.

Ukończyła kursy ultrasonografii narządów jamy brzusznej oraz naczyń szyi i jamy brzusznej w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii.

Uzyskała certyfikaty USG tarczycy oraz biopsji tarczycy Łódzkiej Szkoły Ultrasonografii i Biopsji Narządowej.

Uczestniczy  w licznych sympozjach i kongresach dotyczących diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych, jest autorem i współautorem licznych publikacji w czasopismach medycznych. 

Od 2017 roku przyjmuje w Poradni Endokrynologicznej Szpitala EuroMediCare we Wrocławiu.

Specjalizacje:

choroby wewnętrzne , endokrynologia

Placówki:

Wrocław - EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ul. Pilczycka 144 , 54-144 Wrocław
tel.: 71 71 17 400
e-mail: wroclaw@emc-sa.pl