teleporady
doktor nauk medycznych Klaudiusz Łuczak - specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, ordynator oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Klaudiusz Łuczak

dr. n. med. specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, ordynator oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Dr n. med Klaudiusz Łuczak, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończył w 1982 roku. Nauczyciel akademicki - adiunkt a obecnie starszy wykładowcą Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego i Lekarsko-Stomatologicznego oraz kursy doskonalące i podyplomowe w ramach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Przez wiele lat pracował w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Obecnie konsultant i chirurg kontraktowy z zakresu onkologii głowy i szyi/ chirurgii szczękowo-twarzowej, w Oddziale Otolaryngologii  Miedziowego Centrum Zdrowia. Od wielu lat związany z 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu; Oddziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Laryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi.

Swoje umiejętności rozwijał w krajowych i zagranicznych placówkach kliniczno-naukowych, z sukcesem wdrażając najlepsze rozwiązania z zakresu chirurgii oczodołu, chirurgii rekonstrukcyjnej i onkologicznej. Jest doskonałym diagnostą i chirurgiem. Jego holistyczne  podejście do leczenia pacjentów ze schorzeniami czaszki twarzowej  daje spektakularne efekty. Współpraca z wielospecjalistycznym zespołem lekarsko terapeutycznym pozwala na osiąganie najlepszych wyników leczenia w skomplikowanych przypadkach schorzeń u dzieci i dorosłych.

Współpracuje z wieloma specjalistami m. in. z zakresu chirurgii onkologicznej (DCO Wrocław, Oldenburg Niemcy) i chirurgii plastycznej, onkologii dziecięcej, laryngologii, neurochirurgii, okulistyki.  W swojej praktyce zawodowej ukierunkowany na leczeniu chirurgicznym  nowotworów z obszaru głowy i szyi u dorosłych i dzieci, złamań i zniekształceń pourazowych czaszkowo-twarzowych, wad rozwojowych, chirurgii oczodołu i podstawy czaszki (guzy, dekompresje wytrzeszczu endokrynnego).  Zajmuje się leczeniem zaburzeń kostnych czaszki (cherubizm, dysplazje kostne) i biologią kości (BMP). Wraz z zespołem chirurgii ortognatycznej, operuje ciężkie zniekształcenia i wady twarzy.  Z powodzeniem od kilkunastu lat wykonuje zabiegi odtwórcze, korekcyjne i rekonstrukcyjne z zastosowaniem płatów skórno- mięśniowych uszypułowanych, kostnych; w chirurgii augumentacyjnej, implantologicznej przeszczepy kości autogennej i allogenicznej. Operuje schorzeniach stawów skroniowo-żuchwowych (złamania, guzy, ankylozy); stosując z powodzeniem  endoprotezy tytanowe  stawów (TMJ). Podejmuje się leczenia i operowania najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych schorzeń z obszaru głowy i szyi.  

Jest członkiem wielu prestiżowych polskich towarzystw naukowych (m.in. Polskiej Grupy  Nowotworów Głowy i Szyi, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej) oraz  cenionym prelegentem i wykładowcą na wielu krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych. 

Zdecydowany,  kompetentny , konkretny, z wielką empatią  przywraca swoim Pacjentom wiarę, że mogą żyć w zdrowiu i w pełni akceptować swój wygląd.  Był członkiem zespołu operacyjnego (prof. Adam Maciejewski, Gliwice 2013 r.), który dokonał pierwszego pełnego przeszczepu allogenicznego twarzy w Polsce.

Specjalizacje:

Chirurgia szczękowo-twarzowa

Placówki:

Wrocław - EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ul. Pilczycka 144 , 54-144 Wrocław
tel.: 71 71 17 400
e-mail: wroclaw@emc-sa.pl

" "