dr hab. med. Paweł Domosławski - chirurg ogólny

Paweł Domosławski

dr hab. med. chirurg ogólny

Przez całe lata swojej działalności chirurgicznej związany z I Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Obecnie pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Endokrynologicznej przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.
W 1995 r uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej. Jego rozprawa doktorska (1995) jak i późniejsza praca habilitacyjna (2014) dotyczyły choroby Gravesa- Basedowa- leczenia nadczynności tarczycy.
Jest lekarzem o bardzo dużym, ponad 30- letnim doświadczeniu zawodowym, które uzyskał pracując w I Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej. Doświadczenie swoje również zdobywał na stażach zagranicznych w oddziałach chirurgicznych Herlev Hospital w Kopenhadze oraz w Worcester University Hospital, Massachusetts w Stanach Zjednoczonych.

Dr hab. med. Paweł Domosławski przeprowadza pełny zakres zabiegów operacyjnych w zakresie chirurgii ogólnej. (operacje schorzeń jamy brzusznej, przewodu pokarmowego, leczenia przepuklin, żylaków).

Szczególne jego zainteresowania dotyczą chirurgii endokrynologicznej. Udziela konsultacji i leczy operacyjnie choroby tarczycy, przytarczyc i nadnerczy najnowocześniejszymi metodami operacyjnymi, które systematycznie latami wprowadzał do praktyki chirurgicznej.
Zabiegi dotyczące leczenia chorób tarczycy, a w szczególności leczenia raka tarczycy, przeprowadza wg. aktualnych rekomendacji, również z użyciem neuromonitoringu, czyli urządzenia do śródoperacyjnego wykrywania przebiegu nerwu krtaniowego wstecznego, odpowiedzialnego za prawidłową mowę.

Pod względem doświadczenia i ilości zabiegów operacyjnych przeprowadzonych na gruczole tarczowym, należy do czołowych chirurgów endokrynologicznych w Polsce.

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Chirurgii Ogólnej

Przewodniczący Oddziału Dolnośląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich

Członek Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego

 

 

Specjalizacje:

Chirurgii Ogólnej

Placówki:

Wrocław - EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ul. Pilczycka 144 , 54-144 Wrocław
tel.: 71 71 17 400
e-mail: wroclaw@emc-sa.pl