teleporady

Poradnia Onkologiczna

Poradnia onkologiczna NFZ we Wrocławiu zapewnia specjalistyczne leczenie oraz stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z chorobą nowotworową. Zajmujemy się również wykonywaniem profilaktycznych badań na nowotwory, które mają na celu jak najwcześniejsze wykrycie ewentualnego schorzenia.

Nasi lekarze w Poradni onkologicznej we Wrocławiu przy ul. Królewskiej 30:

●     dr n. med. Krzysztof Dereń

Wizyty lekarskie w Poradni onkologicznej NFZ nie wymagają skierowania. Zachęcamy więc wszystkie osoby, które zauważyły u siebie niepokojące objawy, do jak najwcześniejszej wizyty u lekarza onkologa.

Badania nowotworowe

Regularne badania to najlepsza profilaktyka nowotworów. Każda poradnia i klinika onkologiczna oferuje kompleksowe badania profilaktyczne, które pozwalają wykryć ewentualne zmiany nowotworowe w organizmie.

Do głównych badań wykrywających nowotwory zaliczamy:

●     badanie krwi (morfologii krwi)

●     badanie USG: badanie wstępne w diagnostyce nowotworów narządów moczowo-płciowych oraz jamy brzusznej i miednicy

●     badanie cytologiczne: pozwala wykryć stany przedrakowe, a także zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy (zaleca się regularne wykonywanie badań cytologicznych)

●     RTG klatki piersiowej: podstawowe badanie wykonywane w celu wykrycia pierwotnych oraz wtórnych nowotworów płuc, śródpiersia, a także chłoniaków

●     mammografia: badanie diagnostyczne chorób piersi

●     badanie endoskopowe: badanie jelita grubego (kolonoskopia), żołądka (gastroskopia), pochwy (kolposkopia), pęcherza (ureteroskopia), krtani (laryngoskopia), oskrzeli (bronchoskopia)

●     tomografia komputerowa

W profilaktyce chorób nowotworowych bardzo duże znaczenie ma obserwacja organizmu pod kątem ewentualnych zmian chorobowych. Przykładowo, regularne samobadanie piersi przez kobiety w wielu przypadkach pozwala na wykrycie ewentualnych guzków, fałdek czy podejrzanych zmian, które mogą świadczyć o chorobie. Duże znaczenie w profilaktyce nowotworowej ma również samokontrola skóry, która jest ważnym czynnikiem we wczesnym wykrywaniu potencjalnie niebezpiecznych zmian nowotworowych, objawiających się na skórze.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek niepokojących objawów, które mogłyby świadczyć o zmianach nowotworowych, zaleca się wszystkim pacjentom jak najwcześniejszą wizytę w poradni lub klinice onkologicznej we Wrocławiu.

 

ul.Królewska 30: dr n. med. Krzysztof DereńInformacja i rejestracja

"