teleporady

Poradnia Angiologiczna

Poradnia angiologiczna we Wrocławiu zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Nasi lekarze obejmują pacjentów również stosowną opieką profilaktyczną.

 

Czym się zajmuje Poradnia angiologiczna?

Poradnia angiologiczna zapewnia opiekę medyczną pacjentom z różnymi chorobami, obejmującymi żyły, tętnice i naczynia limfatyczne, m.in. niewydolność żylna, Zespołu Raynauda, a także ciężko gojące się rany.

Leczenie chorób żył

Do najczęstszych dolegliwości, z jakimi pacjenci zgłaszają się do Poradni, należą tzw. choroby żył (ostre i przewlekłe), w tym przede wszystkim choroby żył kończyn dolnych.

 Do objawów choroby żył (niewydolności żylnej) zaliczamy m.in. tzw. pajączki na skórze lub poszerzające się żyły podskórne. Towarzyszą im inne dolegliwości, takie jak obrzęki kończyn i uczucie ciężkości nóg (narasta w ciągu dnia, ustępuje całkowicie po odpoczynku nocnym). W późniejszej fazie może pojawić się dodatkowo swędzenie, kłucie, uczucie palenia lub pieczenia, skurcze mięśni nóg. Powstałe zmiany są więc nie tylko nieestetyczne, ale również bolesne.

Leczenie chorób żył obejmuje kompleksowe działania, mające zapewnić długofalową poprawę odpływu krwi żylnej z kończyny. W bardzo wielu przypadkach zalecana jest zmiana trybu życia i aktywność fizyczna. Często stosowana jest kompresjoterapia, czyli noszenie specjalnie dobranych pończoch uciskowych.

W bardziej zaawansowanych stadiach choroby lekarz może zalecić również:

●     skleroterapię

●     leki flebotropowe

●    leczenie operacyjne

●    laseroterapię

 

Wrocław, ul. Łowiecka 24: lek. Anna Rachwalik                         dr n. med. Socha Paweł

 

 

Informacja i rejestracja

"