Poradnia Kardiologiczna Dziecięca

W Poradni kardiologicznej dla dzieci w Piasecznie oferujemy diagnostykę oraz leczenie pacjentów do 18. roku życia. W ramach specjalistycznych konsultacji przeprowadzane jest badanie — echo serca z kolorową funkcją Dopplera (całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne). Echo serca/USG serca wykonuje się w celu oceny budowy zastawek serca, pomiaru wielkości i pracy komór serca oraz diagnostyki wad serca. 

W Poradni kardiologicznej dziecięcej pacjent otrzymuje wyniki badania natychmiast po jego zakończeniu. 

 

Na czym polega echo serca?

 

Poradnia kardiologiczna dla dzieci w diagnostyce chorób serca wykorzystuje nową technikę echokardiograficzną, czyli echo serca z Dopplerem. To badanie nieinwazyjne, które pozwala ocenić budowę i działanie zastawek serca, dokonać pomiaru wielkości i pracy komór serca i zdiagnozować wady serca. 

Mały pacjent badany jest w pozycji leżącej. Lekarz nakłada na skórę klatki piersiowej specjalny żel, a następnie przykłada pod różnymi kątami specjalną głowicę aparatu pomiarowego. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut i jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Wskazania do badania echa serca

 

●      szmery serca u dzieci i młodzieży, diagnostyka wrodzonych wad serca

●      konieczność oceny  stanu mięśnia sercowego przed zabiegami kardiochirurgicznymi

●      konieczność oceny wyników zabiegów kardiochirurgicznych

●      monitorowanie leczenia farmakologicznego

●      zaburzenia rytmu serca

●      weryfikacja wyników badań EKG 

W Poradni kardiologicznej w Piasecznie echo serca u dzieci wykonywane jest nie tylko fachowo, lecz również w miłej, przyjaznej atmosferze. Dokładamy wszelkich starań, by mali pacjenci pozbyli się wszelkich obaw przed badaniem oraz czuli się komfortowo i bezpiecznie.

 

Informacja i rejestracja