USG 3D/4D płodu

USG 3D/4D płodu w Lubinie – Zespół Przychodni LUBMED

 

W Przychodni Ginekologicznej w Lubinie na życzenie przyszłych rodziców wykonujemy badanie USG 3D oraz 4D, dzięki któremu można zobaczyć dziecko w łonie mamy. Jest to niezapomniana chwila dla rodziców, ale także bardzo szczegółowe badanie diagnostyczne płodu, pozwalające na wykrycie takich wad wrodzonych jak:

  • rozszczep wargi,
  • obecność dodatkowych palców,
  • rozszczep kręgosłupa,
  • spłaszczenie nosa czy skośne szpary powiek, mogące być oznaką chorób takich jak zespół Downa.

 

Badanie USG 3D/4D jest nieinwazyjną metodą badania polegającego na obrazowaniu narządów i tkanek przy wykorzystaniu fali ultradźwiękowej. Badanie to nie jest zagrożeniem zarówno dla życia i zdrowia płodu, jak i jego matki.

 

Jak przebiega badanie USF 3D/4D?

Badanie USG 3D/4D nie różni się od zwykłego badania USG, które powinno być wykonywanie co najmniej 3 razy w ciągu trwania ciąży. Kobieta jest proszona o położenie się na kozetce, po czym lekarz przykłada do jej brzucha specjalną głowicę. Większość tego typu badań zaczyna się od klasycznego badania 2D, po którym lekarz zmienia ustawienia aparatury i przechodzi do badania płodu za pomocą technologii 4D.

 

Zalety badania USG 3D/4D

Ta metodologia pozwala na obracanie obrazu płodu w dowolny sposób, dzięki czemu lekarz i rodzice mogą zobaczyć przekroje niedostępne podczas badania USG 2D. Ta cecha badania USG 4D pozwala na dokładniejszą diagnostykę, a także zwiększa wymiar emocjonalny badania, ponieważ rodzice mogą zobaczyć twarz swojego dziecka, jego uśmiech, a nawet ruchy. Wpływa to pozytywnie na redukcję strachu przed porodem oraz budowanie emocjonalnej więzi z jeszcze nienarodzonym dzieckiem.

 

Film USG 4D – niezwykła pamiątka dla rodziców i dziecka

Badanie USG 3D/4D pozwala na stworzenie jedynej w swoim rodzaju pamiątki z prenatalnego okresu życia dziecka. Na życzenie pacjentki tworzymy film 4D, który następnie zapisujemy na płycie DVD. Film ten można wziąć ze sobą do domu, pokazać najbliższym i oglądać go w dowolnej chwili, wracając myślami do okresu sprzed narodzin potomka.