USG 3D/4D płodu

USG 3D/4D płodu

W ramach Poradni Ginekologicznej wykonujemy USG 3D/4D płodu.

Badanie USG jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, pozwalającą na zobrazowanie narządów i tkanek przy pomocy fali ultradźwiękowej. Badanie to nie niesie ze sobą zagrożeń dla płodu i jest badaniem pozwalającym określić prawidłowy rozwój dziecka. Dzięki obrazowaniu 4D możliwa jest precyzyjna diagnostyka wad płodu. Badanie umożliwia skuteczniejszą diagnostykę. Swoboda manewru jest cechą przemawiającą za przewagą obrazowania trójwymiarowego. Badanie 2 D można wykonać tylko przez brzuch i pochwę ciężarnej, ponieważ płód jest zasłonięty od dołu przez kości miednicy, z boku i od góry – przez żebra ciężarnej, a od strony grzbietu przez jej kręgosłup. W badaniu 3 D lub 4 D możemy płód obracać właściwie dowolnie na ekranie aparatu, uzyskując przekroje niedostępne w badaniu tradycyjnym. Poza precyzyjnym badaniem diagnostycznym, wysoka jakość badań 3D/4D zapewnia rodzicom możliwość zobaczenia twarzy dziecka, jego  uśmiechu, można obserwować dziecko  w  ruchu.


Na życzenie, Pacjentka otrzyma film 4D zapisany na płycie DVD. Jest to niezapomniana pamiątka ukazująca wygląd i ruchy dziecka jeszcze w łonie matki. USG wykonuje dr Lukasz Kołpa, specjalista ginekolog.

Dziecko w okresie noworodkowym trafia pod opiekę położnej środowiskowej. Położne opiekują się matką i dzieckiem,  w tym uczą prawidłowej  pielęgnacji,  pomagają rozwiązać problemy laktacyjne, informują o znaczeniu szczepień  w profilaktyce zachorowań.

 Pracownia znajduje się w Przychodni nr1 przy ul. A. Krajowej 35