Specjalistyczna opieka pediatryczna

Specjalistyczna opieka pediatryczna w Lubinie – Zespół Przychodni LUBMED

 

Poradnia pediatryczna w Lubinie to placówka medyczna, której personel specjalizuje się w szeroko pojętej opiece nad chorymi dziećmi, diagnostyce popularnych chorób wieku dziecięcego oraz terapii różnorodnych schorzeń, wykrywalnych u dzieci.

 

Najczęściej diagnozowane i leczone przez nas choroby to m.in.:

  • opóźnienia rozwoju psychoruchowego,
  • opóźnieniem mowy,
  • padaczki,
  • ADHD,
  • autyzm,
  • epilepsja,
  • różnego rodzaju choroby serca.

 

Współpraca z poradnią kardiologiczną dla dzieci

W ramach badań pediatrycznych oferujemy konsultacje kardiologiczne oraz diagnostykę i leczenie dziecięcych chorób serca. Do prawidłowej oceny stanu zdrowia dziecka używamy bezbolesnych i nieinwazyjnych metod, takich jak badanie echo serca. Tego typu badania pozwalają na dokładną ocenę prawidłowości budowy zastawek serca oraz pomiaru wielkości i prawidłowości funkcjonowania komór serca. Przeprowadzając badanie dbamy o komfort psychiczny dziecka i tworzymy przyjazną atmosferę, w której dziecko się nie boi.

 

EEG dla dzieci – bezbolesne badanie funkcji mózgu

Chcąc zapewnić dzieciom jak najlepszą diagnostykę i dopasowaną do ich potrzeb terapię, korzystamy z nowoczesnej aparatury i metod badania. Podczas diagnostyki takich chorób jak padaczka czy opóźnienia psychoruchowe wykonujemy badanie EEG – nieinwazyjne badanie służące do zbadania bioelektrycznej czynności mózgu. Wskazaniem do przeprowadzenia takiego badania mogą być powtarzające się bóle głowy, omdlenia, drgawki oraz utrata przytomności.

 

Biofeedback – nowoczesna metoda leczenia dzieci

Jedną z metod terapii, którą stosujemy podczas leczenia takich schorzeń jak problemy z koncentracją, nadpobudliwość czy ADHD jest tzw. biofeedback – nowoczesna i bezbolesna metoda stymulacji pracy mózgu, polegająca na monitorowaniu fal elektromagnetycznych wytwarzanych przez mózg dziecka i wzmacnianiu fal o zakresach, których niedobór powoduje problemy zdrowotne małego pacjenta. Za pomocą tej metody można zredukować problemy z koncentracją lub ułatwić dziecku kontrolowanie własnych emocji.

 

 

Badanie wykonują:lek. Izabela Winkel – specjalista neurolog
lek. Elżbieta Makowska – specjalista neurolog
mgr Anna Totoszko - technik elektroradiologii

 

Nasz specjalista:Monika Kacprzyk –pedagog, terapeuta, specjalista biofeedback

 

 

Nasz specjalista:lek. Ewa Lichtor-Sarzyńska  specjalista kardiologii i pediatrii