teleporady

Poradnia Fizjoterapii

ul. Armii Krajowej 35:Ewelinę Tomczyk – licencjat fizjoterapii                                       

Pracownia Fizjoterapii dla dzieci – Zespół Przychodni LUBMED

Pracownia Fizjoterapii LUBMED w Lubinie to placówka medyczna, która specjalizuje się w rehabilitacji dzieci i niemowląt. Naszym najmłodszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną, profesjonalne podejście i metody leczenia, a także przyjazną atmosferę, ograniczającą poziom stresu podczas wizyty u fizjoterapeuty.

 

Wykorzystywane przez nas metody fizjoterapii to:

  • ocena stanu pacjenta oraz fizjoterapia metodą NDT-Bobath,
  • diagnostyka oraz terapia metodą Vojty,
  • masaż Shantala,
  • elementy metody SI.

 

Metoda NDT-Bobath i jej główne założenia

Metoda NDT-Bobath to sposób rehabilitacji zalecany przede wszystkim tym dzieciom, które cierpią z powodu uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego, wywołanych np. mózgowym porażeniem dziecięcym. Metoda ta zakłada pracę nad całym ciałem dziecka, która ma prowadzić do zahamowania nieprawidłowych odruchów oraz ogólnej poprawy jakości życia małego pacjenta.

 

Rehabilitacja Vojty – co to takiego?

Rehabilitacja metodą Vojty stosowana jest przede wszystkim w leczeniu niemowląt, ponieważ przynosi najlepsze efekty w terapii prowadzonej do pierwszego roku życia. Z założenia jest to metoda całkowicie bezbolesna, a jej głównym celem jest stymulacja określonych punktów na ciele małego dziecka. Istotną częścią tej metody jest współpraca z rodzicami, ponieważ niektóre zabiegi powinny być wykonywane kilka razy dziennie, w warunkach domowych.

 

Na czym polega masaż Shantala?

Masaż Shantala to tradycyjna, pochodząca z Indii metoda masażu. Tego rodzaju fizjoterapia działa pozytywnie na ogólny rozwój dziecka. Jest stosowana przede wszystkim w przypadku małych pacjentów cierpiących z powodu opóźnienia psychoruchowego oraz porażenia mózgowego, choć masaż ten można stosować także w przypadku dzieci będących okazami zdrowia, tym samym ułatwiając im trawienie i pobudzając układ limfatyczny, odpowiadający za odporność.


Czym jest metoda SI?

Terapia SI to metoda rehabilitacji, która stawia sobie za cel poprawę połączeń synaptycznych centralnego układu nerwowego dziecka. Podczas rehabilitacji ruchowej terapeuta zapewnia dziecku kontrolowaną ilość bodźców sensorycznych. W czasie zajęć rehabilitacyjnych wykorzystuje się m.in. huśtawki, równoważnie, deskorolki oraz materiały o różnej fakturze i zapachu, mające stymulować prawidłowy rozwój dziecka.

Informacja i rejestracja

" "